ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Palant powraca

Palant powraca

W poniedziałek klasa 6 podczas lekcji WF wybrała się na stary stadion Skry, by na specjalnie przygotowanej do tego arenie wypróbować grę, w którą ochoczo grały pokolenia ich dziadków (i nie tylko).

Uczniowie naukę gry w palanta rozpoczęli już podczas tegorocznej zielonej szkoły w Kazimierzu. Następnie doskonalili swoje umiejętności na spływie kajakowym w Warce, by wreszcie stoczyć w Warszawie zacięty, profesjonalny pojedynek zakończony wynikiem 9:8.

Dzięki wsparciu Pana Łukasza z Polskiego Stowarzyszenia Palanta, mecz udał się doskonale. Uczniowie odbyli najpierw trening rzutów i chwytów, a następnie zagrali 4 rundy palanta. Emocji było co nie miara, a każdy kolejny punkt czy błąd przeciwnika był powodem do radości.

Entuzjastyczne i kulturalne kibicowanie było bardzo motywujące i pchające do walki o każdą kolejną bazę, każde kolejne zbicie czy bardzo dalekie zagranie piłką. Najlepszą recenzją są słowa niejednokrotnie padające z ust uczniów: „Wrócimy tu jeszcze?”; „Może założymy szkolną drużynę palanta?”;  „Będziemy grać częściej na lekcji?”. Było to miłe pożegnanie roku szkolnego i pozytywne rozpoczęcie wakacji.

Galeria zdjęć:

The section is intended for logged in users only!
Share