ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Spotkania z podróżnikiem

Spotkania z podróżnikiem

Dzisiaj uczniowie klas 1 a, b oraz 4 a, b uczestniczyli w spotkaniach z podróżnikiem i fotografem – panem Jakubem Rybickim. 

Pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach, podczas których posłuchali opowieści o rowerowych podróżach (np. po krainie zimna – Syberii), a także zapoznali się z profesjonalnym sprzętem podróżniczym oraz nauczyli, jak rozkłada się namiot. To z pewnością bardzo przydatna umiejętność – szczególnie w kontekście zbliżających się wakacyjnych wypraw 🙂 

Czwartoklasiści zapoznali się natomiast z Grenlandią. Była to opowieść o wyprawie rowerowej w świetle zorzy polarnej, o psach grenlandzkich, przyjaznych Inuitach, lodowych jaskiniach oraz (niestety) o problemie globalnego ocieplenia. 

Po przerwie zapoznaliśmy się także z “Dzieciakami świata” – na pięknych fotografiach obejrzeliśmy, jak żyją dzieci w różnych zakątkach świata, czym różnią się ich prawa i obowiązki od naszych, jak się bawią i…pracują.

Dzięki takim zajęciom możemy bardziej docenić, to czego na co dzień czasami nawet nie zauważamy – dostępu do elektryczności, bieżącej wody czy edukacji. To były pouczające i inspirujące spotkania! 

Galeria zdjęć:

The section is intended for logged in users only!
Share