ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Gazeta Monneta – wydanie 8

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer Gazety. Ten numer z założenia ma wnieść świeży powiew do naszej codziennej rzeczywistości. 

Oddajmy się zatem refleksji, co daje nam nadzieję? 

Właśnie rozdano tegoroczne Oskary. Zwycięzcą ceremonii i zdobywcą 7 statuetek został film „Wszystko, Wszędzie, Naraz”. Nakręcony w postmodernistycznej konwencji film przedstawia zmagania człowieka w czasach chaosu. Czasami zastanawiamy się, co by było, gdyby nasze życie ułożyło się inaczej. Główna bohaterka ma możliwość sprawdzenia innych rodzajów drogi życiowej w praktyce. Okazuje się, że najważniejszą wartością dla niej są dobroć, miłość i rodzina. Nie ważne są dla niej ani blichtr sceny teatralnej, ani umiejętności kung-fu. 

Czasem wybieramy prostotę na przekór ogarniającego nas zewsząd zamętu. Proste czynności dnia codziennego mogą być dla nas powodem do szczęścia. Co sprawia nam radość, tak że chcemy codziennie mierzyć się z chaotyczna codziennością? Czy jest to spacer z dziećmi do malutkiej kawiarenki na Pradze, czy podziw wobec rozwoju technologicznego warszawskiej komunikacji? A może poezja? Krótkie strofy na temat czekolady lub pachnącego ciasta. Być może to mała jaszczurka wywoła w nas radość, jak ta przyniesiona przez ucznia na ostatnim Festiwalu Nauki w Monnecie. Cieszmy się tymi małymi radościami! Nie dajmy się ogarniającemu nas świat medialnemu i technologicznemu chaosowi. Zachęcam do lektury najnowszego numeru, w którym odkryjemy te małe radości dnia codziennego. Dają nam nadzieję na lepsze jutro! 

Aleksander Jarnicki
Redaktor Naczelny Gazety Monneta

Zobacz nowe wydanie Gazety Monneta

Share