ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Wycieczka Monnet do Malagi

W tygodniu od 13 do 20 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do Malagi zorganizowaną przez naszą nauczycielkę hiszpańskiego, panią Katarzynę Burzyńską. Mieszkaliśmy z lokalnymi rodzinami i uczyliśmy się hiszpańskiego w szkole AIL Málaga, która zapewniła nam szeroki wachlarz zajęć, wycieczek i gier.

SZKOŁA

Przez cały tydzień uczęszczaliśmy do lokalnej szkoły językowej “AIL Málaga”. Zostaliśmy przydzieleni do trzech grup w zależności od poziomu biegłości językowej. Lekcje zaczynaliśmy o 9.30 i kończyliśmy o 13.30. Pomiędzy zajęciami mieliśmy 30 minut przerwy. Podczas niej zwykle jedliśmy hiszpańskie śniadania, takie jak churros lub bocadillos. Nauczyciele byli bardzo mili i pomocni, zawsze uśmiechnięci. Sami wybraliśmy to, czego chcielibyśmy się uczyć podczas naszego pobytu. Lekcje były bardzo zróżnicowane, oglądaliśmy filmy krótkometrażowe, prowadziliśmy zajęcia grupowe, dyskusje, gry i projekty, dzięki czemu wszyscy byli zaangażowani i zmotywowani.

ZAKWATEROWANIE

Podczas naszej wycieczki mieszkaliśmy z hiszpańskimi rodzinami. Wszystkie domy znajdowały się mniej niż 15 minut pieszo od szkoły, więc wszyscy mieszkali blisko siebie. Nasi gospodarze zapewniali nam 3 posiłki dziennie.

WYCIECZKI

Codziennie mieliśmy zapewnione różne atrakcje. Zwykle udaliśmy się do centrum Malagi, gdzie zwiedziliśmy piękny pałac i twierdzę, muzeum Picassa i wiele innych rzeczy. Po zwiedzaniu mieliśmy wolny czas na zakupy i odkrywanie miasta. Nie zabrakło również wycieczki statkiem i lekcji flamenca. W niedzielę udaliśmy się na wycieczkę do Sewilli. Chociaż przez cały dzień padało, świetnie się bawiliśmy. Widzieliśmy punkt widokowy Setas de Sevilla, nowoczesny budynek, który swoją architekturą przypomina  grzyba i stary plac z symbolami hiszpańskich miast, na który kręcono “Star Wars”.

Julek, Olek i Szymon

Galeria zdjęć:

Share