ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Mistrzostwa Mokotowa w badmintonie

13.11.2023 DZIECI

Tegoroczne zmagania badmintonowe rozpoczęła najmłodsza kategoria uczniów. 13 listopada do walki stanęła piątka reprezentantów Monneta. W pierwszych pojedynkach równolegle na czterech kortach walczyli Frania (5B), Zara (6A), Mikołaj (4B) i Leon (7A)  rozpoczynając cały turniej. Chłopcy w pierwszej rundzie pokonali przeciwników ze szkoły nr 115. Dziewczęta po bardzo zaciekłej walce uległy w deblu SP nr. 49. Dziewczyny w tym samym składzie zagrały jeszcze dwa single, a chłopcy wraz z rezerwowym Maciejem (5A) rozegrali jeszcze cztery mecze singlowe. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy nawiązywali wyrównaną walkę z innymi  szkołami, ale zabrakło nieco doświadczenia.

14.11.2023 MŁODZIEŻ

14 listopada do rywalizacji przystąpili reprezentanci Naszej Szkoły w kategorii Młodzież: drużynę chłopców stanowili Tymon i Alan, a dziewcząt Gaja, Julia oraz Rozalia (wszyscy 8 klasa). Od początku turnieju nasi chłopcy szli jak burza meldując się w wielkim finale, gdzie również byli bardzo blisko sprawienia sensacji i do ostatnich lotek w kończącej rywalizację grze deblowej walczyli o zwycięstwo z bardzo silną drużyną reprezentującą SP Zakonu Pijarów. Dziewczęta zameldowały się ostatecznie na pozycjach 7-8.

15.11.2023 LICEUM

15 listopada czworo uczniów Naszej szkoły wzięło udział w zawodach badmintona. Drużynę chłopców stanowili Janek oraz Mikołaj z klasy 2a preDP B. Drużynę dziewcząt stanowiły Kamila (klasa 2preDP A ) i Lea (klas 2preDP B). Do rywalizacji zgłosiło się bardzo dużo szkół, co niestety spowodowało to iż system rozgrywek zakładał, że już jedna porażka powodowała odpadnięcie z rozgrywek. Pierwsze do rywalizacji przystąpił dziewczyny, które walczył bardzo dzielnie, jednak w rywalizacji deblowej minimalnie przegrały i niestety odpadły z turnieju. Dużego pecha podczas losowania mieli chłopcy, którzy trafili na bardzo silny zespół z Technikum Ekonomicznego, co spowodowało odpadnięcie z rozgrywek już w grze singlowej. 

The section is intended for logged in users only!
Share