ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

II Gala MIStrzów Sportu 2023

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań i refleksji. Gala MIStrzów Sportu, która odbyła się w naszej szkole już po raz drugi była podsumowaniem całego roku zmagań sportowych naszych wspaniałych i dzielnych uczniów zarówno ze szkoły podstawowej jak i liceum.

Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia i przedstawienia wyników ogólnych osiągniętych w roku szkolnym 2022/23 t.j.:

  • 12 dyscyplin w których wzięliśmy udział
  • 46 razy braliśmy udział w zawodach i turniejach na różnych szczeblach
  • 159 uczniów miało okazję przynajmniej raz reprezentować szkołę na zawodach
  • 81 uczniów zdobyło medale
  • 16 pucharów i wyróżnień dla szkoły zdobyli uczniowie

Następnie wróciliśmy pamięcią do wyników rankingu dzielnicy Mokotów za rok 2021/2022. W kategorii dzieci i młodzież szkół podstawowych zajęliśmy 1 m-ce na 31 szkół, a w kategorii szkół ponadpodstawowych 5 m-ce na 23 szkoły. Co jest wybitnym osiągnięciem zważając na kameralny charakter naszej szkoły i brak sportowego zaplecza.

W części ogólnej gali mogliśmy zagłębić się w chronologiczny przebieg rywalizacji sportowej i poznać sylwetki naszych reprezentantów oraz ich osiągnięcia. Omówione zostały turnieje zarówno wewnątrzszkolne jak i dzielnicowe, a nawet powiatowe i wojewódzkie. Ilość medali, pucharów i wyróżnień dla naszej reprezentacji przyprawia o dumę nie tylko rodziców, ale całą społeczność szkolną. 

W trakcie tego wspaniałego wydarzenia, reprezentanci szkoły z poszczególnych klas zapraszani byli na scenę i dekorowani z rąk samej Pani Dyrektor Hanny Buśkiewicz-Piskorskiej pamiątkowymi odlewanymi medalami z podziękowaniami za reprezentowanie szkoły. Mogli także wybrać sobie nagrodę z gadżetów ufundowanych przez szkołę i rodziców. Reprezentanci szkoły na Mistrzostwach Warszawy otrzymali dodatkowo spersonalizowane koszulki z imieniem i logo szkoły.

Po omówieniu wszystkich wyjść i zawodów na scenę kolejno zapraszani byli najlepsi reprezentanci szkoły w poszczególnych kategoriach. Na uczniów tych czekały certyfikaty, podziękowania i nagrody rzeczowe, wręczane przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego.  W tym roku po raz pierwszy przyznano także tytuł sportowca roku, który ex aequo zdobyli Zara Edris z klasy 5A i Bruno Woźniak z klasy 7A.

Gala zakończyła się podziękowaniami skierowanymi do Pani Dyrektor Hanny Buśkiewicz-Piskorskiej, Pana Piotra Szyposzyńskiego uwielbianego przez uczniów kierowcę szkolnego busa, a także samych uczniów i ich rodziców. Bez współpracy i wsparcia ze wszystkich stron tak ogromny sukces nie byłby możliwy. 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć oraz prezentacji z gali, a także zapoznanie się z wpisem Pani Dyrektor na blogu.

PE Team
Emilia i Michał

Prezentacja do pobrania

Galeria:

Share