ul. Belwederska 6a
00-762 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Wyjazd językowy do Madrytu

W dniach 8-14 maja uczniowie naszego gimnazjum i liceum uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego w Madrycie. Do południa młodzież brała udział w lekcjach hiszpańskiego, a po południu poznawała Madryt.

W ramach wycieczek uczniowie:
– zwiedzali najważniejsze zabytki tej pięknej metropolii, m.in. Puerta del Sol, Puerta Mayor, Palacio Real, Catedral de la Almudena;
– odbyli przejażdżkę rowerową wzdłuż rzeki Manzanares;
– podziwiali dzieła surrealistów i kubistów w Muzeum Reina Sofía;
– w parku Retiro uczestniczyli w grze językowej;
– skorzystali z kolejki linowej Teleférico co pozwoliło im na podziwianie miasta z wysokości 40 metrów.
Aby lepiej zagłębić się w kulturę Półwyspu Iberyjskiego, uczniowie brali udział w lekcji kulinarnej (przygotowali gazpacho) i wspólnie spędzili jeden wieczór na tapas w lokalnej restauracji. Uczestniczyli również w warsztatach na temat stereotypów dotyczących Hiszpanów i  Hiszpanii.
Dzięki temu, że młodzież była zakwaterowana u rodzin hiszpańskich, mogła obserwować jak wygląda codzienne życie mieszkańców Madrytu oraz śledzić ich kulinarne zwyczaje.
Na koniec, w ramach podsumowania wyjazdu i zdobytych wiadomości, został zorganizowany quiz, w którym chętnie bawiła się cała grupa. Wysoki poziom wiedzy naszych uczniów doprowadził do dogrywki, w której zwyciężyła Ula z klasy pre-IB. Gratulujemy!
Cały wyjazd był dokumentowany przez młodych fotoreporterów, by uwiecznić najpiękniejsze i najciekawsze miejsca z wycieczki.  Zgodnie z tradycją w najbliższych dniach odbędzie się konkurs fotograficzny, w którym jury wybierze najbardziej interesujące zdjęcia z naszej wyprawy. Na zwycięzcę czeka nagroda i duża satysfakcja. 

Galeria zdjęć:

Share