ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego 2023

23-27 października w naszej szkole odbyły się czwarte już obchody Tygodnia Świadomości Zdrowia Psychicznego. W tym roku tematem przewodnim, który nasi uczniowie wzięli na warsztat, były “Barwy Emocji”.

W trakcie środowego finału osiem grup z klas 2-4 zaprezentowało nam swoje projekty: filmy i prezentacje. Uczniowie przybliżyli nam na przykład jak osoby nie-neurotypowe odczuwają emocje, jak walczyć z uzależnieniami, albo jakie są konsekwencję odrzucenia przez rówieśników.

Mieliśmy też okazję usłyszeć występ zespołu muzycznego Monneta, który zagrał utwory “Satisfaction” oraz “Simply the Best”. Gratulujemy naszym muzykom energetyzującego występu, a Pani Dyrektor Hannie Buśkiewicz-Piskorskiej również odwagi i inspirującej postawy.

Teatr MYP wystawił swoje pierwsze przedstawienie dla starszych kolegów z liceum pt: “Kolory Emocji”. Scenariusz napisała pani Natalia Fijałkowska, opiekunka teatru. Młodzi aktorzy, pomimo tremy, zaprezentowali się od najlepszej strony, przedstawiając historię inspirowaną filmem “W głowie się nie mieści”.

Poznaliśmy również laureatów I Konkursu Fotograficznego im. Jerzego Piskorskiego. pt. “Kolory Emocji”. Na konkurs nadesłano 12 prac. Wszystkie reprezentowały wysoki poziom artystyczny. Główną nagrodę zdobyła Helena Skupień za pracę “Loudness”, w której dynamiczna kompozycja, energetyczna kolorystyka i niecodzienne efekty światła i faktury złożyły się na niezwykle nowoczesne i nieoczywisten ujęcie tematu konkursu. Pozostałe wyróżnienia otrzymali: Iga Włodarczyk, Michał Broda, Valeriia Zaozerska, Jin Yang Jing, Igor Kaliszuk oraz Weronika Włodarczyk.

W ramach obchodów w piątek Teatr 4. Piętro wystawił krótki spektakl pt.: Ucieczka z samotności w samotność. W ciągu kilku minut aktorzy/uczniowie przedstawili na scenie emocje i myśli człowieka popadającego w uzależnienie. Trudny temat i trudny tekst – powstał na podstawie oryginalnych zapisków osób uzależnionych – został wyrażony za pomocą gry aktorskiej i kolorów. Julia Laurosiewicz, Frania Orłow-Ostrowska, Natalia Świętochowska, Nathalie-Sophie Janowski, Ola Mikołajczyk, Dominik Ryfiński i Antek Niezgoda stworzyli przestrzeń do bardzo trudnej i ważnej opowieści.

Galeria:

The section is intended for logged in users only!
Share