ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Gazeta Monneta

Gdy pomyślałem pod koniec poprzedniego roku szkolnego o stworzeniu w naszej szkole czasopisma, nigdy bym nie przypuszczał, z jakim entuzjazmem zostanie to przyjęte. Zarówno Pani Dyrektor Hanna Buśkiewicz-Piskorska, która od razu przyklasnęła mojemu pomysłowi, jaki i nauczyciele, a przede wszystkim nasi zdolni uczniowie, zareagowali na pomysł z niesamowitym zaangażowaniem. We wrześniu udało się szybko powołać redakcję, rozdysponować role i zadania. A już w październiku zaczęły do nas napływać prace uczniów.

W pierwszym jesiennym numerze Gazety Monneta prezentujemy Państwu 12 perełek. Wśród nich znajdą się zarówno artykuły na tematy społeczne (tekst o strajku klimatycznym), czy gospodarcze (artykuł o obliczach pandemii), jak również literackie (portret noblistki). Znalazły się tu także recenzje i wiadomości z życia szkolnego oraz artykuły dotyczące nowych technologii. Oprócz tego zapoznacie się Państwo z historią amerykańskich wyborów, odkryjecie “Okiem Podróżnika” nieznane oblicza Japonii, odetchniecie dzięki poradom i poezji.

Jest!!! I jest świetna! Ładna wizualnie i atrakcyjna.

W pierwszym numerze znalazło się dwanaście znakomitych tekstów, których autorami są uczniowie różnych klas licealnych i siódmej klasy szkoły podstawowej. Artykuły są ciekawe, często – bardzo aktualne, urozmaicone tematycznie. Świadczą o wrażliwości społecznej, kreatywności, szerokich zainteresowaniach i wysokim potencjale intelektualnym naszych uczniów. Wszystkie są świetne.

Jestem pod dużym wrażeniem „Gazety Monneta”! Gratuluję twórcom!

Hanna Buśkiewicz-Piskorska, czytaj więcej

Cieszę się bardzo i dziękuję wszystkim autorom, znakomitym korektorkom i całemu zespołowi redakcyjnemu, dzięki któremu możliwa była realizacja projektu.

Życzę udanej lektury!!! 


Aleksander Jarnicki 
Opiekun projektu Gazety Monneta

Share