ul. Górska 7
00-740 Warszawa
przedszkole@monnet.pl
tel: + 48 882 576 345Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz.


Program PYP IB

PYP jest międzynarodowym programem edukacyjnym dla przedszkolaków i uczniów w wieku od 3 do 12 lat.

Czytaj dalej

Dwu-języczność

Dzięki anglojęzycznym wychowawczyniom zapewniamy dzieciom codzienny kontakt z językiem.

Czytaj dalej

Świetna lokalizacja

Szkoła zlokalizowana jest na dolnym Mokotowie w Warszawie, 15 minut od centrum miasta.

Czytaj dalej


PrzedszkoleMisia Paddingtona

Międzynarodowe Przedszkole Misia Paddingtona (IB World School No 001483) istnieje od 1986 r. Od czerwca 2006 rozpoczęło wdrażanie Primary Years Programme of the IB. W grudniu 2010 – jako pierwsze w Polsce – otrzymało certyfikat IB. Zapewnia świetne warunki lokalowe, atrakcyjne zajęcia prowadzone zgodnie z ideą PYP oraz pyszne posiłki przyrządzane na miejscu.

Nasze przedszkole jest miejscem niezwykle inspirującym. Pracują w nim serdeczne, wrażliwe, pogodne i mądre nauczycielki, przeszkolone dodatkowo na międzynarodowych warsztatach, organizowanych przez International Baccalaureate. Potrafią zainspirować uczniów do radosnej, twórczej, intensywnej aktywności.
Co naswyróżnia


Program IB

Przedszkole realizuje jeden z najlepszych na świecie programów edukacyjno-wychowawczych - Primary Years Programme of the IB

Projekty badawcze

Interdyscyplinarne projekty badawcze, stawiające na wszechstronny rozwój dziecka

Wykwalifikowana kadra

Wykwalifikowane nauczycielki IB, posiadające certyfikaty ukończenia międzynarodowych warsztatów organizowanych przez IB

Zdrowe jedzenie

Pyszne i zdrowe „domowe” posiłki z wykorzystaniem produktów najwyższej jakości

Różnorodne zajęcia

Różnorodne, zintegrowane zajęcia (muzyczne, plastyczne, teatralne, językowe, matematyczne, przyrodnicze, sportowo-ruchowe)

Aktywności ruchowe

Codzienne zajęcia na świeżym powietrzu – w przedszkolnym ogródku, na terenie okolicznych placów zabaw i parkówProgramIB

Przedszkole realizuje jeden z najlepszych na świecie programów edukacyjno-wychowawczych – Primary Years Programme of the IB. Program ten kładzie nacisk na rozwijanie postaw takich jak: ciekawość badawcza, samodzielność myślenia i samodzielność w ogóle, pewność siebie, odwaga, niezależność opinii, wrażliwość artystyczną, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, aktywność społeczna, empatia, umiejętność odgrywania różnych ról społecznych.

Dążymy do tego, by absolwent naszego przedszkola miał podejście badacza-odkrywcy, znał swoją wartość, potrafił komunikować się z ludźmi, był opiekuńczy, myślał samodzielnie, był otwarty na wartości innych kultur, szanował swoje zdrowie, potrafił zachować równowagę między pracą i odpoczynkiem, był uczciwy i sprawiedliwy, podchodził odważnie ale i rozważnie do nowych zadań, umiał zdobywać wiedzę i rozumiał powiązania między różnymi dyscyplinami naukowymi.

ib-world-school-logo-1-colour


Opinie


  • Pozostajemy pod ogromnym wrażeniem zbudowanej w MIS atmosfery, mi.n. otwartości, ciężkiej pracy, wytrwałości, poszanowania zasad, zaufania, sprawiedliwości i głodu wiedzy.

    Rodzice Bernarda
  • Współpraca z zespołem Przedszkola Misia Paddingtona to prawdziwa przyjemność. Wychowawczynie są niezwykle twórcze, komunikatywne i z pasją podchodzą do Dzieci i swoich edukacyjno-wychowawczych obowiązków.

    Rodzice Tadzia
  • Z prawdziwą przyjemnością obserwowaliśmy realizowane przez MIS liczne przedsięwzięcia, każdorazowo cenne; bezcenne (czy to wspólnego czytania, przedstawień uczniów starszych dla młodszych, szykowania paczki świątecznej czy gromadzenia jedzenia dla zwierząt ze schroniska).

    Rodzice Bernarda


Najbliższewydarzenia