ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

“Terapia grupowa”

Zdjęcia z przedstawienia pt. “Terapia grupowa” według jednoaktówki napisanej przez nasze znakomite polonistki – Krystynę Szrajber i Magdę Mikę. 

Teatr Monneta wystąpił dzisiaj dwukrotnie (ze względu na koronawirusa) dla licealistów w ramach Tygodnia Świadomości Zdrowia Psychicznego. Mądry, świetnie zagrany spektakl!

Tradycją naszego liceum jest wykład inaugurujący każdy kolejny rok szkolny… W tym roku uznałam, że trudno wyobrazić sobie inny temat niż psychologiczne skutki pandemii… Chodziło mi także, by wykład miał pomimo wszystko wydźwięk pozytywny. Zaproponowałam przygotowanie prezentacji Renacie Słowińskiej, nauczycielce przedmiotu Psychology w Diploma Programme i Agnieszce Pączkowskiej, szkolnej psycholog. Nie tylko zaakceptowały pomysł i po mistrzowsku go zrealizowały, ale także przedstawiły plan na jego kontynuację. Wymyśliły mianowicie Tydzień Świadomości Chorób Psychicznych i różne uczniowskie aktywności w jego trakcie. Zamówiły także u naszych polonistek sztukę. W ten sposób powstała jednoaktówka „Terapia grupowa” autorstwa Krystyny Szrajber i Magdy Miki. Obie pisały już w przeszłości scenariusze przedstawień Teatru Monneta. Pierwszy raz jednak realizowały czyjeś tematyczne zamówienie.

Hanna Buśkiewicz-Piskorska, czytaj więcej

Galeria zdjęć:

Share