ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

„Zielony” tydzień Wystawy

Szósty tydzień Wystawy spędziliśmy na zielonej szkole w miejscowości Piękna Góra koło Giżycka na Mazurach. Mieszkaliśmy w przyjemnym ośrodku „Gwarek”. Jest on położony nad jeziorem w okolicach lasu mieszanego. Na zielonej szkole bawiliśmy się świetnie, ponieważ było tam wiele różnych atrakcji. W szczególności staraliśmy się korzystać z dóbr natury. Moczyliśmy nogi w jeziorze, bawiliśmy się piaskiem na plaży, czytaliśmy książkę na pomoście. Poza tym graliśmy w piłkę nożną i siatkową. W Dniu Dziecka wspinaliśmy się w parku linowym. Pewnego wieczoru odbyło się ognisko, przy którym śpiewaliśmy szanty i jedliśmy kiełbaski.

Podczas wyjazdu dowiedzieliśmy się, czym jest konsumpcjonizm. Czytaliśmy książkę na ten temat, po czym tworzyliśmy rysunki przedstawiające konsumpcjonistę oraz minimalistę. Każdy z nas zrezygnował z jednej rzeczy, która w jego życiu wiąże się z konsumpcjonizmem.

Ciężko pracowaliśmy nad Wystawą, a w ostatniej chwili udało nam się nakręcić dwa filmiki, które możecie obejrzeć na YouTube. Oto linki: https://www.youtube.com/watch?v=FIHFwbkfafY
https://www.youtube.com/watch?v=-yuTG383J8A
Nie zapomnijcie o „łapkach w górę” J

Czwartacy 

 

Galeria zdjęć:

Share

Recommended Posts