ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Zielony tydzień Wystawy nad Bugiem

Szósty tydzień Wystawy PYP spędziliśmy na Zielonej Szkole w Broku nad Bugiem na „Brokwayu”. Pierwszego dnia po przyjeździe poruszyliśmy temat konsumpcjonizmu. Zainspirowani książką „Ważne rozmowy Krysi o świecie: Rozmowy o konsumpcjonizmie”, tworzyliśmy prace plastyczne w parach przedstawiające konsumpcjonistów i minimalistów. Oglądaliśmy także poruszający film „Chłopiec i świat”.  Czytaliśmy również książki projektowe po angielsku, na podstawie których powstały plakaty o Gandhim, niedźwiedziu polarnym i wysypiskach śmieci.
Oglądaliśmy też kolejne odcinki serii „Była sobie Ziemia”. Dowiedzieliśmy się, czym jest sprawiedliwy handel oraz jak trudne jest życie pracujących dzieci na świecie.  Ponadto przeprowadziliśmy ankiety wśród uczniów i nauczycieli MIS o ekologicznym trybie życia, pomaganiu zwierzętom i ludziom. Grupa „Podaj rękę” zorganizowała „Godzinę czytania” dla  klas drugich. Po czytaniu odbyły się krótkie warsztaty plastyczne.  W pięknych okolicznościach przyrody mogliśmy uruchomić pokłady swojej kreatywności!
Poza działaniem projektowym, mieliśmy dużo zabawy i wiele atrakcji. W Dniu Dziecka byliśmy w parku linowym, zjedliśmy pyszne lody i graliśmy w wodną siatkówkę i wodnego zbijaka 🙂
Przeżyliśmy super czas, który długo pozostanie w naszej pamięci!
Zapraszamy do galerii zdjęć. Wkrótce pojawi się nowy filmik ☺
Pozdrawiamy,
Wasza 4a

Galeria zdjęć:

Share

Recommended Posts