ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Za nami już szósty tydzień Wystawy PYP!

W mijającym tygodniu zakończyliśmy pisanie opowiadań na temat zadany w każdej z grup wystawowych. 

Wszyscy też zaczęliśmy malować obrazy, poprzez które zamierzamy pokazać nasze emocje i zainteresowanie wybraną pasją życiową. Trzydzieści dwa obrazy jakie powstaną utworzą wyjątkową i bardzo zróżnicowaną galerię!
We wszystkich grupach pracowaliśmy również nad dużymi broszurami, w których wymieniamy i opisujemy 5 lub nawet 10 powodów, dla których zainteresowaliśmy się daną tematyką i dlaczego zgłębiamy ją podczas wystawy.

A to nie wszystko co robiliśmy bo wszystkie grupy spędziły ostatni tydzień bardzo aktywnie nad indywidualnymi działaniami!
Uczniowie z grupy Ultimate Sport odwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie poznali dzieje polskiego sportu zawodowego. W środę odwiedził nas pan Albert ,,Dragon” Sosnowski – bokser wagi ciężkiej, były mistrz świata organizacji WBF i mistrz Europy EBU. Z wydarzeń tych stworzyliśmy relacje w postaci plakatów, a szczegółowe informacje ze spotkania z bokserem możecie znaleźć we wcześniejszym wpisie w dziale aktualności.

Grupa Music &Dance kończyła w tym tygodniu prace nad prezentacjami o ulubionych artystach. Ponadto opracowywaliśmy układy choreograficzne dla zespołu czirliderek na zaplanowany na maj przez grupę Ultimate Team mecz charytatywny. Stworzyliśmy też instrumenty muzyczne z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów. W piątek udaliśmy się do Teatru Roma na musical ,,Robinson Crusoe”. 

Grupa Internet Masters tworzyła plakaty i prezentacje komputerowe, do których inspiracją były spotkania z zaproszonymi wcześniej ekspertami Bolesławem Michalskim, specjalistą od cyberbezpieczeństwa oraz panią Katarzyną von Alexandrowitsch, specjalistą od grafiki komputerowej. Zastanawialiśmy się, a następnie graficznie przedstawiliśmy na plakatach zastosowanie techniki komputerowej na codzienne życie człowieka. 
Uczniowie z grupy Painters stworzyli prezentacje o kolejnych epokach w sztuce, plakaty na temat ,,złotego podziału”, mozaiki geometrycznej oraz architektury inspirowanej światem przyrody. Przygotowaliśmy materiały oraz zaproszenia do wzięcia udziału w eksperymencie, który ma zbadać jak nasze emocje, fantazja powodują różnorodne przedstawienie tego samego przedmiotu. W mijającym tygodniu odwiedziliśmy też Teatr Wielki, gdzie mogliśmy zobaczyć całe zaplecze techniczne tej instytucji, pracę rzemieślników i artystów, np.: z pracowni dekoratorskiej, scenografii czy strojów. Rozpoczęliśmy też prace nad fotoreportażem z wizyty w pracowni pana Andrzeja Foggta oraz w Teatrze Wielkim.

Grupa We Are Animals odwiedziła w tym tygodniu warszawskie zoo, a także zebrała wyniki ankiety, którą rozesłano do uczniów klas niższych i na podstawie tych wyników zamierza zrealizować nowe pomysły. 

Jak widać mnóstwo się działo w tym tygodniu i już oczekujemy kolejnego tygodnia!!

Czekajcie naszego nowego wpisu! Do zobaczenia! 

Uczniowie klasy 4A oraz 4B

Galeria zdjęć:

The section is intended for logged in users only!
Share

Recommended Posts