ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Wyjazd integracyjny

Klasy 5-7 SP oraz 2 Gimnazjum spędziły tegoroczny wyjazd pod hasłem „Integracja”. W cudownej aurze mazurskiej przyrody miały okazję doświadczyć, ile dobrego niosą w sobie postawy ucznia IB.

Już pierwszego dnia podczas zajęć Team Building sprawdziliśmy, jak ważna jest komunikacja i współpraca w zespole. Miło było obserwować, jak uczniowie w naturalny sposób wybierają liderów kierując się przy tym przede wszystkim zaufaniem. Wspólne działania dały uczniom niezbywalny dowód tego, że efekt końcowy zależy od każdego z członków zespołu.

Tydzień upłynął bardzo intensywnie. Nie sposób wymienić wszystkich aktywności od gotowania przez sport i gry terenowe po rejs statkiem czy zwiedzanie. Jednak wieczorny spacer do Twierdzy Boyen na długo pozostanie w pamięci zarówno uczniów, jak i nauczycieli. To tutaj tak naprawdę mieliśmy okazję przekonać się, ile w nas otwartości. Na ile potrafimy podejmować ryzyko, badać i wyciągać wnioski, korzystać ze zdobytych umiejętności i doświadczenia. I wreszcie – czy potrafimy uszanować odmienne zdanie, nieść pomoc w potrzebie i zaopiekować się najmłodszymi.

To tutaj okazało się, że postawy ucznia IB to nie jedynie piękne hasła. Nasi podopieczni naprawdę potrafią to wszystko połączyć. Są wspaniali.

Uczeń IB pamięta także, by dbać o równowagę, dlatego znalazł się czas na kąpiele słoneczne i pływanie w jeziorze.

Piękna Góra nie nosi swej nazwy przypadkowo. Było naprawdę przepięknie i wielowymiarowo.

Galeria zdjęć:

Share

Recommended Posts