ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Warsztaty “Palant powraca” i wiosenny piknik klasy 6A

W ubiegły tygodniu klasa 6A udała się do parku Łazienki Królewskie, aby przywitać wiosnę podczas piknikiem i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Przy okazji tego wyjścia integracyjnego uczniowie mogli wziąć udział w warsztatach trochę zapomnianej gry drużynowej jaką jest “Palant”. Warsztaty dla klasy 6 przeprowadził Pan Łukasz Szymborski, który jest prezesem PSPal. Dzięki jego zaangażowaniu i doskonałej znajomości zasad gry, udało się nawet rozegrać wewnątrzklasowy mecz.

Palant- (z włoskiego Palla– piłka; Pallante– grający piłką) to polska gra drużynowa, która istnieje ponad 400 lat. Według Normana Daviesa dała ona początek baseballowi. Była także najpopularniejszym sportem w kraju przez II wojną światową. Później na wiele lat zniknęła lub została zastąpiona przez baseball. Od 2014 roku Polskie Stowarzyszenie Palantowe- PSPal sprawia, żę sport ten powraca. Jest bardzo ciekawą formą spędzania czasu wolnego ponieważ nie wymaga specjalistycznego sprzętu czy boiska.

Poza sportowym warsztatem uczniowie bawili się, integrowali i konsumowali własnoręcznie przygotowane przekąski. Przywitanie wiosny można uznać za udane, ponieważ pogoda była doskonała na tego typu aktywności. Już nie możemy doczekać się wyjazdu na zieloną szkołę.

The section is intended for logged in users only!
Share