ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Tydzień sportowy

W minionym tygodniu rywalizowaliśmy w ramach Mokotowskich eliminacji do Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie stołowym. Były to pierwsze zawody międzyszkolne w jakich wzięliśmy udział, a uczniowie do reprezentacji zostali wytypowani na podstawie Szkolnego Turnieju Mikołajkowego i obserwacji podczas lekcji.

PONIEDZIAŁEK:

Pierwsze do boju ruszyły najmłodsze dziewczynki z klas 5 i 6 w tenisie stołowym. Po zaciętych pojedynkach Lea Poniewierska (6 SP) oraz Weronika Szubstarska (5 SP) odpadły w 1/16 finału.

WTOREK:

Dwie drużyny reprezentujące chłopców z klas 5-6 MYP w składzie Tomasz Kotowski, Franek Felczynski, Tymon Szamborski (5 SP) i Bruno Bugla, Joachim Szamborski (6 SP), dobrze zaprezentowały się w turnieju głównym, niestety nie dopisało szczęście w losowaniu, gdzie trafiliśmy na zeszłorocznych medalistów i ostatni raz musieliśmy uznać ich wyższość.

ŚRODA:

W turnieju klas 7-8 w tenisie stołowym niebieskich barw broniły uczennice: Klara Niziołek (7 SP), Lea Brzeczkowska oraz Varvara Tolmach (8 SP). Dziewczyny odpadły po zaciętym pojedynku w 1/8 finału turnieju.

CZWARTEK:

Zmagania tenisistów stołowych zakończył występ najstarszych chłopców w kategorii Szkół Podstawowych. Drużyna złożona z uczniów klasy 8: Michała Rzepeckiego oraz Filipa Nowakowicza odpadła po zaciętym pojedynku w 1/16 finału. Drużyna złożona z Piotra Paluszyńskiego (8 SP), Michała Mitraszewskiego oraz Adama Sawickiego (7 SP), mimo ważnych wygranych w poprzednich rundach, uległa nieznacznie w walce o ćwierćfinał turnieju.

Dzięki udziałowi w turnieju, uczniowie wiedzą nad czym muszą jeszcze mocniej popracować podczas zajęć SKS i WF. Mimo niepowodzeń, nie stracili zapału i obiecali jeszcze cięższą pracę podczas treningów. Nasi podopieczni, robią coraz większe postępy, a do zawodów przygotował ich podczas zajęć SKS nauczyciel wychowania fizycznego Michał Guba.

Galeria zdjęć:

The section is intended for logged in users only!
Share

Recommended Posts