ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Światowy Dzień Książki w klasie 2B

Z okazji Światowego Dnia Książki życzymy wszystkim miłośnikom literatury wspaniałych chwil podczas czytania. My świętowaliśmy ten dzień czytając kolegom i koleżankom fragmenty naszych ulubionych książek. Mamy dla Was listę lektur, które aktualnie czytamy i powodów, dla których warto czytać. 🙂
1. Timur “Czytam książki, ponieważ są ciekawe. Teraz czytam po raz kolejny serię Harry Potter. Świat czarodzieja jest bardzo wciągający.”
2.Mary “Gdy czytasz książki, możesz poczuć się kimś innym i być w innym świecie. Teraz czytam serię Kocia kawiarenka. Bohaterką jest Isla, która uwielbia koty i z pomocą rodziny i przyjaciół zakłada kocią kawiarenkę”.
3.Marcel “Czytam cykl książek Magiczne drzewo. Opowiadają o przygodach grupy dzieci kotki Latte”.
4. Flora “Gdy czytam, to wyobrażam sobie inne światy i poznaję nowych bohaterów. Teraz czytam Prawdziwe przyjaciółki o przyjaźni Shannon i Adrienne”.
5. Tymon “W książkach są ciekawe historie. Bardzo lubię Piaskowego wilka. To książka o przygodach Karusi i jej piaskowego przyjaciela”.
6. Zosia “Lubię poznawać ciekawe historie. Teraz czytam Pamiętnik grzecznego psa. Są to śmieszne przygody psa, który nazywa się Winter”.
7. Dimitar “Gdy czytam, to później mam różne pomysły na rysunki. Teraz czytam o przygodach Kaczora Donalda”.
8. Sara “W książkach są ciekawostki o zwierzętach i świecie. Czytam Opowieści o zwierzętach które zmieniły świat”.
9. Felek “Gdy czytasz, to poznajesz nową historię i nowe słowa. Teraz czytam Dziób w dziób. Dla mnie to eksperyment, bo książka to zapis rozmów bohaterów i wygląda jak scenariusz”.
10. Pani Gosia “Czytanie to możliwość poznania poglądów, świata i wyobraźni innej osoby. Jest to także forma rozmowy z autorem. Aktualnie czytam Morze utraconych opowiadań i inne felietony. Autorem jest Gabriel Garcia Marquez. Od lat licealnych jestem wielbicielką literatury iberoamerykańskiej i realizmu magicznego. Książkę mogę polecić każdemu, kto podziela moją fascynację”.

Share

Recommended Posts