ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Pierwsze dwa tygodnie Wystawy PYP już za nami!

Był to intensywny czas, podczas którego zrealizowaliśmy wiele ważnych dla Wystawy zadań. Wszystko rozpoczęło się od warsztatów dotyczących zagadnienia uczciwości akademickiej, które poprowadziła pani Angelika Maj. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się m.in., czym jest własność intelektualna, plagiat, bibliografia oraz inspiracja.

W pierwszym tygodniu podpisaliśmy również istotne dokumenty: Deklarację w sprawie uczciwości akademickiej oraz Wskazówki dla ucznia. Założyliśmy dzienniki Wystawy, w których będziemy gromadzić swoje materiały i notatki związane z projektem. Robiliśmy też „burzę mózgów” dotyczącą pojęcia Wystawy, przypomnieliśmy sobie cechy z Profilu Ucznia, umiejętności oraz postawy IB. Wzięliśmy również udział w spotkaniu z panią Martą Pokorską, która opowiedziała nam o różnych sposobach wyrażania siebie poprzez sztukę. Czytaliśmy komiks pani Jolanty Borodzik, który pomógł nam w zrozumieniu, na czym polega Wystawa PYP. Inspirującym momentem było dzielenie się rozmaitymi książkami, które będą przydatne w naszych działaniach wystawowych. Dzięki naszym wyborom utworzyło się pięć grup tematycznych:
• Sztuka
• Zwierzęta
• Taniec i muzyka
• Informatyka
• Sport

W drugim tygodniu prac w powyższych zespołach tworzyliśmy pytania badawcze zgodnie z pojęciami kluczowymi. Następnie spisaliśmy ścieżki badawcze, które chcielibyśmy zgłębiać podczas projektu. Zaprojektowaliśmy również herby naszych grup. Pod koniec tygodnia spotkaliśmy się z mentorami i powtórzyliśmy zasady współpracy w grupie. Przy wsparciu nauczycieli utworzyliśmy Ideę Główną oraz zaplanowaliśmy najbliższe działania.

Jesteśmy podekscytowani przyszłymi aktywnościami! Czekajcie na kolejne wiadomości od nas.
Pozdrawiamy,
Uczniowie klas 4a i 4b

Galeria zdjęć:

The section is intended for logged in users only!
Share

Recommended Posts