ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Klasa 8 wybrała się na Zielona Szkołę do Trójmiasta

Zaraz po przyjeździe udaliśmy się do Centrum Hewelianum. Najpierw odbyły się warsztaty z Panią Astronom, podczas których  między innymi rozpoznawaliśmy meteoryty i programowaliśmy robota marsjańskiego. Obejrzeliśmy też wystawę  Dokoła Świata. Szczególną popularnością cieszył się symulator huraganu.

Wieczorem pojechaliśmy na miejsce zakwaterowanie w Rewie, gdzie miło zaskoczył nas standard pokoi i widok na morze z obu stron budynku. Okazało się, że mieszkamy na samym Cyplu Rewskim, niedaleko plaży. Chłopcy mieli jeszcze czas na rozegranie meczu na boisku. Przed i po kolacji odbyły się zajęcia  z opiekunami. Rozmawialiśmy między innymi o tematach turnieju debat oksfordzkich. Część grupy wieczorem oglądała mecz piłkarski. 

Następnego dnia, mimo wiatru i niepogody ruszyliśmy do Gdańska. Zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, które na wielu z nas wywarło ogromne wrażenie. Towarzyszyła nam zaduma, poruszenie, nierzadko łzy. Po wizycie w Muzeum spotkaliśmy się z Panią Przewodniczką, która oprowadziła nas po mieście Gdańsku. Poznaliśmy jego historię i najważniejsze zabytki. Zatrzymaliśmy się pod budynkiem poczty polskiej, przy Żurawiu, zwiedziliśmy Kościół Mariacki. Część grypy weszła na jego wieżę aby podziwiać widok na miasto. Po południu pojechaliśmy do Gdyni gdzie poszliśmy do Oceanarium.

Ostatniego dnia Sopot przywitał nas pięknym słońcem. Spacerowaliśmy po molo, płynęliśmy statkiem i przesiadywaliśmy w kawiarni z widokiem na morze jedząc gofry i lody. 

Galeria zdjęć:

The section is intended for logged in users only!

Share

Recommended Posts