ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Obchody Święta Niepodległości

8 listopada cała społeczność MIS odśpiewała uroczyście Hymn Polski.

13 listopada klasa 7 SP wystąpiła z programem artystycznym “Ojczyzna” przygotowanym wraz z przedszkolakami dla społeczności Primary Years Programme. Natomiast klasa 8 przygotowała “Dziady” dla społeczności MYP.

Przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły „Ole, ole Janko”, „W murowanej piwnicy” i „Płynie Wisła, płynie”. Uczniowie – „Dwa serduszka”, „Dumkę na dwa serca”, z repertuaru Czesława Niemena – „Warszawski dzień” i „Dziwny jest ten świat” oraz „Ojczyznę” – piosenkę Marka Grechuty. Wszyscy mieli do wykonania trudne zadanie. Najmłodsi, bo dla większości był to życiowy debiut sceniczny i troszkę zabrakło nauczycielek-suflerek przed sceną. Ich obecność za plecami była znikomym wsparciem, zwłaszcza że na scenie w pierwszym rzędzie stały najmniejsze dzieci. Ale większość maluchów zachowała zimną krew i podołała ambitnemu zadaniu, nieźle się przy tym bawiąc, co świadczy o ich dobrym przygotowaniu do występu. Siódmoklasiści kolejny raz zaskoczyli rozśpiewaniem.

Klasa ósma zaprezentowała inscenizację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Na widowni zasiedli uczniowie klas 5 – 7. Spektakl był wynikiem pracy ósmoklasistów nad lekturą szkolną. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie tej klasy. Żaden z nich nie jest aktorem naszego Teatru Monneta. Kiedy się weźmie to wszystko pod uwagę, stwierdzenie, że przedstawienie wypadło genialnie, nie wyda się ani trochę przesadzone. Uczniowie zapamiętają lekturę do końca życia, bo ją przeżyli i zrozumieli, a także – nieźle się w trakcie jej omawiania bawili. Na widowni podczas spektaklu było cicho, jak makiem zasiał. Zapewne więc będzie łatwiej także młodszym uczniom sięgnąć po „Dziady”, gdy przyjdzie na to czas. Sukces sceniczny nie dziwi, gdy pamięta się, że wychowawczyni klasy ósmej – Krystyna Szrajber jest równocześnie twórczynią i osobą prowadzącą Teatr Monneta, a część uczniów jest w programie IB od kilku lat, niektórzy nawet – od przedszkola. W przedstawieniu pojawiły się efekty muzyczne, które powstały dzięki współpracy z Magdaleną Skawińską.

Hanna Buśkiewicz-Piskorska, Więcej

Uczniowie PYP przygotowali prace plastyczne pokazujące, jak ważne było dla nas Święto Niepodległości. Podczas apelu Pani Kasia przeczytała im skłaniającą do refleksji książkę ,,Mój Pan woła na mnie Pies“. Z tej okazji klasa trzecia przygotowała również przedstawienie obrazujące najważniejsze wydarzenia historyczne, które przyczyniły się do tego, że dziś żyjemy w wolnym kraju. Uczniowie wybrali się także do Domu Wsparcia Dla Powstańców, gdzie mieli okazję zaprezentować się przed osobami, które odegrały ważną rolę w historii naszego kraju. Było to dla nas wspaniałe doświadczenie! Podczas tygodnia patriotycznego poznawaliśmy również ważne święta odbywające się w tym czasie w innych państwach.

Galeria zdjęć i film – PYP:

The section is intended for logged in users only!
Hymn, Klasy PYP, Stępińska 13

Galeria zdjęć i film – Hymn, MYP:

The section is intended for logged in users only!

Galeria zdjęć i film – “Ojczyzna”:

The section is intended for logged in users only!

Galeria zdjęć i film – “Dziady”:

The section is intended for logged in users only!
Share

Recommended Posts