ul. Stępińska 13 (PYP)
ul. Belwederska 6a (MYP)
Szkoła podstawowa PYP
Szkoła podstawowa MYP
tel. PYP +48 22 841 29 91
tel. MYP +48 22 852 31 10

Bożonarodzeniowy kiermasz charytatywny

Przyszło wiele osób. Uczniowie klas trzecich i czwartych, pod kierunkiem nauczycielki muzyki Magdaleny Skawińskiej, wykonali wspaniały koncert świątecznych pieśni i piosenek. Ósmoklasiści i starsi uczniowie pracowali – jak profesjonalni kelnerzy!!! – w kawiarence – pachnącej cynamonem i smakołykami.

Świetnie – pomimo hałasu i kiermaszowego zamieszania – poradziły sobie dzieci z wykonaniem niekiedy bardzo trudnych muzycznie pieśni, jak np. „Adeste fideles”. I jaką przyjemność im to sprawiło!!! Iluż mamy uzdolnionych uczniów!!! Dobrze, że mogą w szkole czerpać radość z różnorakich aktywności. I ileż ja mam z tego radości – że wreszcie, że aż tak, że aż tylu! I że w końcu muzyka nam się rozlała po wszystkich zakątkach MIS. I musi być jej coraz więcej, bo daje satysfakcję, leczy dusze, harmonizuje intelekt i emocje.

Więcej

Przedszkolaki i najmłodsi uczniowie wykonali niezliczoną liczbę ozdób choinkowych, sprzedawanych przez nauczycielki. Można było także zakupić płytę z nagraniem słuchowiska bożonarodzeniowego, wykonanego przez siódmoklasistów.

Piątoklasiści namalowali kilkanaście obrazów, które licealiści sprzedawali podczas aukcji.

Łącznie zebrano kwotę 13.266,64 zł. Zebrane środki przelane zostały 18 grudnia na konto Fundacji Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa.

Galeria zdjęć:

The section is intended for logged in users only!
Share

Recommended Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *