ul. Górska 7
00-740 Warszawa
przedszkole@monnet.pl
tel: + 48 882 576 345

Warsztaty i atrakcje pt. “Zajączek Wielkanocny”

Przy okazji Świąt Wielkanocnych uczniowie klas 6A i 6B zorganizowali i przeprowadzili warsztaty i atrakcje pt. “Zajączek Wielkanocny”.

Klasa 6A, udała się do najmłodszych uczniów z klas 0-1 programu PYP, gdzie w formie aktywnych warsztatów uczniowie przygotowali kilka atrakcji różnego typu. Na początku warsztaty artystyczne podczas których dzieci przygotowały przepiękne zajączki wielkanocne. Następnie quiz z wiedzy na temat tradycji wielkanocnych. Później na szkolnym boisku dzieci pokonywały tor przeszkód wymagający niezwykłego skupienia, aby nie upuścić jaja niesionego na łyżce, a także rzucały do celu i grały w kręgle kauczukowym jajem. Kolejną atrakcją była gra przygodowa w której najmłodsi uczniowie musieli szukać i rozwiązywać kolejne zadania, aby dotrzeć do celu którym były skrzętnie ukryte jaja z czekolady. Całość została zwieńczona wspaniałą “fotobudką” z akcesoriami.

Klasa 6B rozpoczęła wizytę w przedszkolu Misia Paddingtona od odczytania listu od zajączka. Następnie przeprowadzono quiz podczas którego dzieci mogły wykazać się znajomością wiedzy o tradycjach wielkanocnych, a na koniec przedszkolaki z pomocą uczniów klasy 6B przygotowały wielkanocne kurczaczki. Wizyty u młodszych uczniów nie mogły zakończyć się inaczej jak słodkim upominkiem na koniec wspólnej, radosnej zabawy!

The section is intended for logged in users only!
Share

Recommended Posts