ul. Górska 7
00-740 Warszawa
przedszkole@monnet.pl
tel: + 48 882 576 345

Obchody Święta Niepodległości

8 listopada odśpiewaliśmy Hymn, wraz z uczniami Szkoły Podstawowej i Liceum. 13 listopada wystąpiliśmy z programem artystycznym “Ojczyzna” przygotowanym przez przedszkolaki i uczniów klasy siódmej dla społeczności Primary Years Programme.

Najpierw uczniowie klas 0-4 (PYP) obejrzeli koncert pt. „Ojczyzna”, przygotowany przez dzieci z przedszkola i uczniów klasy siódmej. Przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły „Ole, ole Janko”, „W murowanej piwnicy” i „Płynie Wisła, płynie”. Uczniowie – „Dwa serduszka”, „Dumkę na dwa serca”, z repertuaru Czesława Niemena – „Warszawski dzień” i „Dziwny jest ten świat” oraz „Ojczyznę” – piosenkę Marka Grechuty. Wszyscy mieli do wykonania trudne zadanie. Najmłodsi, bo dla większości był to życiowy debiut sceniczny i troszkę zabrakło nauczycielek-suflerek przed sceną. Ich obecność za plecami była znikomym wsparciem, zwłaszcza że na scenie w pierwszym rzędzie stały najmniejsze dzieci. Ale większość maluchów zachowała zimną krew i podołała ambitnemu zadaniu, nieźle się przy tym bawiąc, co świadczy o ich dobrym przygotowaniu do występu.

Podczas przerw można było odwiedzać zorganizowane przez uczniów-obcokrajowców interaktywne stoiska multi-culti. Zaprezentowały się takie kraje jak: Ghana, Chiny, Australia, Serbia, Ukraina, Czechy, Turcja i Niemcy. Za ten punkt programu odpowiedzialna była nauczycielka języka hiszpańskiego – Katarzyna Burzyńska.

Hanna Buśkiewicz-Piskorska, Więcej

W tygodniu patriotycznym 12 – 15 listopada 2019 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola mogły poczuć się patriotami:

Galeria zdjęć i film – Hymn, 8 listopada:

The section is intended for logged in users only!

Galeria zdjęć i film – “Ojczyzna”, 13 listopada:

The section is intended for logged in users only!
Share

Recommended Posts