ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Zapraszamy na szkolny festiwal “Lata dwudzieste, lata trzydzieste”!

Pomysł festiwalu narodził się podczas spotkania świątecznego w Monnet International School. Ponieważ właśnie mija 100 lat od roku 1920, postanowiliśmy uczcić to wydarzenie, przybliżając okres lat 20. i 30. w różnych krajach na świecie. Z tej okazji uczniowie Monneta przygotowali prezentacje na temat Polski, Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Każda z klas w swoim niepowtarzalnym stylu przybliży kulturę, literaturę, modę i filmy tamtych czasów.

Dzięki uczniom klas piątych odkryjemy ciekawostki warszawskiej architektury i zobaczymy, jak odzyskanie przez Polskę niepodległości wpłynęło na rozwój różnorodnych dziedzin: gospodarki, kultury i sztuki, nauki, a nawet – sportu.

Klasa 6 zaprezentuje sylwetki wybitnych, mieszkających w Paryżu artystów takich jak: Ernest Hemingway, Pablo Picasso czy Salvador Dali. Poznamy też sekrety sukcesu Coco Channel.

Klasa 7 pokaże nam sylwetkę Wallis Watson, kobiety, dla której król Wielkiej Brytanii porzucił koronę. Dowiemy się również o życiu politycznym tamtych czasów i poznamy najsłynniejsze utwory muzyczne znane z brytyjskich dancingów.

Klasa 8 opowie nam o złotym wieku jazzu, amerykańskiej mafii oraz najwybitniejszych przedstawicielach literatury amerykańskiej. Dowiemy się również o początkach Hollywood oraz o tym, co działo się podczas Wielkiej Depresji lat trzydziestych.

Warto dodać, iż uczniowie namalowali na festiwal piękne portrety gwiazd filmowych tamtych czasów.

Zapraszamy do wirtualnej podróży po czasie już minionym od 25 maja do 7 czerwca 2020 roku. Poczujmy razem klimat tamtych lat!

The section is intended for logged in users only!
Share