ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Wyjazd integracyjny – Sypniewo

W dniach 9-13 maja 2022 klasy pre-DP razem z wychowawcami spędziły wspaniały czas na integracyjno-sportowym wyjeździe nad jeziorem w Sypniewie w Północnej Wielkopolsce.

W drodze na miejsce zatrzymaliśmy się w Toruniu, gdzie braliśmy udział w grze miejskiej pozwalającej nam odkryć tajemnice miasta. Przy okazji wizyty w Żywym Muzeum Piernika udało nam się własnoręcznie przygotować pierniki według tradycyjnej toruńskiej receptury.

Kolejne trzy dni spędziliśmy w ośrodku w Sypniewie. Na miejscu mogliśmy skorzystać z bardzo wielu sportowych atrakcji pod okiem świetnych instruktorów. Grze w tenisa, koszykówkę i siatkówkę, pływaniu na kajakach, łódkach, żaglówkach, windsurfingu i  SUPach nie było końca. Każdego dnia mieliśmy okazję do udziału w zajęciach survivalowych w pobliskim lesie. Strzelaliśmy z łuku, wiatrówki, ćwiczyliśmy karate i braliśmy udział w grach terenowych, a chętni jeździli konno.  Wizyta w Alpakolandii okazała się wyjątkowym przeżyciem. Wieczory spędzaliśmy na tańcach i śpiewach przy ognisku, przy akompaniamencie rechotu żab. Ostatniego dnia odwiedziliśmy jeszcze Gniezno i Muzeum Początków Państwa Polskiego.

To były cudowne i niezapomniane dni. 

 „Uważam, że kadra była świetna. Najbardziej podobały mi się zajęcia z tenisa z panem Sebastianem. Trener był bardzo zaangażowany i był nawet w stanie przeprowadzić ze mną dodatkowe treningi, co było naprawdę super!”. 

Dominika

„Wycieczka była ciekawa. Zajęcia tenisa, pomimo że dotąd nie trenowałem były ciekawe. Survival i sporty wodne również były super. Łąka hotelowa prezentowała się pięknie. Alpaki też były nawet fajne”.

Włodek

„Cudownie, zniewalająco, że tak powiem nieziemsko. Czuję się wzbogacona o nowe możliwości i przeżycia. Czary mary. Było magicznie. Ulubiony moment: belgijka”.

Justynka i Natalia

„Zielona szkoła 2022 była wspaniałym przeżyciem. Podobał mi się hotel, ponieważ był bardzo zadbany i miał dobre posiłki. Z zajęć najbardziej podobał mi się tenis, można było z tych zajęć dużo wynieść. Podobały mi się też zajęcia wodne. Ogółem mówiąc, było dużo swobody na zajęciach i naprawdę świetnie się bawiłam”.

Lena

„Najbardziej mi się podobała się wolność wyboru i różnorodność aktywności. W mojej pamięci zostanie na pewno czas spędzony z moja grupą w Sypniewie”.

Marcel

„Moim zdaniem ta zielona szkoła była super fajna. Zajęcia sportowe były naprawdę fajne i dużo się nauczyłam, i też odkryłam nowe pasje do niektórych sportów. Prowadzący byli super i bardzo dobrze prowadzili lekcje”.

Helena

„Bardzo miło spędziłam czas w Sypniewie, zintegrowałam się z innymi i trochę odpoczęłam. Najbardziej podobało mi się to, że opiekunowie mieli do nas zaufanie i dawali nam swobodę, przez co czułam się bardziej komfortowo. Było dużo aktywności do wyboru, co też bardzo mi się podobało. Gdybym miała wybór, na pewno pojechałabym jeszcze raz do Sypniewa na zieloną szkołę”.

Zosia

„Bardzo podobały mi się zajęcia z Maliną z samoobrony. Nauczyłam się na nich wielu przydatnych wiadomości, które mogą mi pomóc w przyszłości. Myślę, że najbardziej zapamiętam wycieczkę do Alpakolandii. Absolutnie kocham alpaki, więc było to spełnienie moich marzeń. Ogółem zielona szkoła była bardzo udana :)”.  

Ania Cz.

„Najbardziej podobały mi się aktywności wodne. Jezioro jest przepiękne i można było wybrać aktywności dopasowane do siebie (widssurfing, kajak itp). Bardzo dobrze to wspominam, ponieważ było dużo śmiechu i zabawy”.

Ania T.

„Bardzo lubiłam blok, gdzie można było wybierać, co chce się robić i że nie tylko trzeba było wybierać sporty, ale można też było sobie siedzieć lub czytać książkę. Lubiłam ośrodek, to że był bardzo otwarty i to że można było wychodzić na zewnątrz podczas przerw, i chodzić prawie wszędzie”.

Nina

„Bardzo mi się ogólnie podobał wyjazd, było dużo ciekawych zajęć. Na pewno w pamięci zostaną mi ogniska oraz nauka tenisa”.

Krzyś

Galeria:

Share

Recommended Posts