ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Winter School w Londynie

W dniach 18-24 stycznia 2015 uczniowie Monnet International School wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Wielkiej Brytanii. Do Londynu polecieli samolotem, a następnie autokarem dotarli na miejsce zakwaterowania. Zatrzymali się u rodzin brytyjskich, które odzwierciedlały różne kultury, tworzące dzisiaj Wielką Brytanię. Ten rodzaj zakwaterowania pozwolił im spędzić czas w bezpiecznym, komfortowym i przyjaznym środowisku.

W godzinach porannych uczniowie uczyli się języka angielskiego w Twin Group Centre, szkole akredytowanej przez British Council. Podczas 15 godzin w grupach międzynarodowych mieli okazję doskonalić znajomość języka, a także dobrze się bawić. Na koniec kursu otrzymali certyfikaty.

Popołudniu uczniowie byli zajęci zwiedzając londyńskie universytety (Greenwich, Queen Mary, UCL, King’s College). To była wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z przedstawicielami uczelni i studentami, poznać wymagania stawiane kandydatom i zwiedzić kampus. To doświadczenie zdecydowanie zmotywowało uczniów do ciężkiej pracy w celu osiągnięcia sukcesów akademickich.

Udało nam się również pospacerować po Londynie tak, aby uczniowie mogli zobaczyć większość najważniejszych miejsc takich jak Big Ben, Houses of Parliament, Trafalgar Square, Covent Garden, Piccadilly Circus, the Buckingham Palace, South Bank i wiele innych. Odwiedziliśmy również muzea i galerie (Natural History Museum, Science Museum, National Portrait Gallery, British Museum, Tate Modern).

Share