ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Spotkanie z aktorem Andrzejem Blumenfeldem

W czwartek 15 października dzięki uprzejmości mamy naszej uczennicy Klary mieliśmy możliwość odbycia spotkania z Andrzejem Blumenfeldem, aktorem Teatru Dramatycznego, którego tydzień wcześniej podziwialiśmy w przedstawieniu „Kupiec wenecki”.

Uniwersalne przesłanie spektaklu stało się punktem wyjścia do rozmowy o tym, że tak naprawdę każdy z nas może stać się ofiarą nietolerancji, niekoniecznie ze względu na sprawy światopoglądowe czy wyznawaną religię, ale na przykład z powodu koloru skóry czy niekonwencjonalnego wyglądu. Każdy człowiek, odbierany z jakichś względów jako „inny”, może podzielić los jednej z głównych postaci „Kupca weneckiego” – żydowskiego lichwiarza Shylocka.
Dalsza rozmowa dotyczyła różnorodnych wyzwań zawodowych naszego gościa (jego twórczych wyborów i dylematów, niezwykłej umiejętności grania ról w obcych językach, łączenia aktorstwa filmowego, teatralnego i dubbingowego) oraz jego prywatnych fascynacji.
Spotkanie z Andrzejem Blumenfeldem przygotowały i poprowadziły uczennice z klasy I pre-IB: Zosia Śliwa, Zosia Mackiewicz, Wiktoria Dubois i Lena Wróbel. 
Niezwykła otwartość i życzliwość naszego gościa oraz dobra energia spotkania na długo pozostaną w naszej pamięci.
Share