ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Pola Nadziei

W tym roku po raz kolejny uczniowie Monnet International School włączają się w akcję Pola Nadziei, organizowaną przez warszawskie Hospicjum Onkologiczne im. Św.Krzysztofa.

W ramach przygotowań, 17 października, odbyło się w szkole spotkanie z p. Pauliną Kasperską, koordynatorką Pól Nadziei, i p. Iwoną Miller, koordynatorką wolontariatu, które wprowadziły naszych uczniów w specyfikę pracy hospicjum i jego potrzeby finansowe oraz opowiedziały o zasadach i wyzwaniach wolontariatu przy pacjencie. Gradem pytań nasi uczniowie zatrzymali gości dłużej niż było planowane, a rozmowy o hospicjum do końca dnia rozbrzmiewały w korytarzach szkolnych.
Podobnie jak w zeszłym roku, nasza szkoła zbiera fundusze na hospicjum za pośrednictwem szkolnej kawiarenki, o działanie której i zaopatrzenie dbają sami uczniowie. W tym roku Pola Nadziei w naszej szkole odbywają się dwukrotnie.
Pierwsze zbieranie funduszy miało miejsce 18 października w ramach Dnia Otwartego, aby zaprosić do wsparcia akcji również rodziców naszych uczniów. Z przyjemnością ogłaszamy, że już pobiliśmy zeszłoroczną zbiórkę o ponad 20% sumą zebranych ponad 1000 zł!
Przed nami jeszcze jedna zbiórka 2 listopada, w ramach szkolnego Halloween i Dziadów.
Mamy nadzieję, że dopiszą apetyty!
Share