ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Obchody Święta Niepodległości

Siedziby MIS przystrojone były według pomysłu nauczycielki Visual Arts Marty Pokorskiej. Na Stępińskiej i Belwederskiej pojawiły się dekoracje w postaci ogromnych urodzinowych tortów. Pod sufitem zawisły białe, czerwone i biało-czerwone parasolki. We wszystkich trzech siedzibach korytarze dekorowały kiście białych, czerwonych i biało-czerwonych balonów. Na elewacjach oraz wewnątrz budynków umieszczono flagi narodowe i godła.

Uczniowie starsi – z klas 5-8, 3. gimnazjum i licealiści zgromadzili się na 4.piętrze budynku przy Belwederskiej. Pięknie, z potężną energią wybrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”, który zaśpiewały także zaproszone do szkoły przedszkolaki. Akompaniowała na pianinie nauczycielka muzyki w klasach 0-4 Magdalena Skawińska.

Następnie uczestniczyliśmy w niezwykłej lekcji historii Polski – od czasów Mieszka I po współczesność – prowadzonej przez nauczyciela historii i opiekuna CAS – Jakuba Lorenca. Zajęcia odbywały się przy współudziale uczniów, w atmosferze pouczającej zabawy i licznych nawiązań do profilu ucznia IB.

Więcej

 

Galeria zdjęć:

Share