ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Monnet i “Pola nadziei”

“Pola Nadziei” to niezwykła, międzynarodowa kampania społeczna mająca na celu szerzenie idei pomocy hospicjom, jak i aktywnemu zbieraniu funduszy na rzecz usprawnienia działalności tego typu instytucji.

W ramach warszawskich "Pól Nadziei" uczniowie naszego gimnazjum i liceum przygotowali Halloween Food Market, z własnoręcznie przygotowanymi przekąskami, ze sprzedaży których wpływy zostały przekazane na rzecz Hospicjum Onkologicznego Św.Krzysztofa na warszawskim Ursynowie.
Na spotkaniu w Hospicjum Onkologicznym Św.Krzysztofa podsumowującym pierwszy etap "Pól Nadziei" licznie reprezentowaliśmy naszą szkołę z wolontariuszami z gimnazjum i klasy Pre IB. 5 listopada spotkaliśmy się z organizatorami akcji, pracownikami Fundacji Hospicjum oraz innymi wolontariuszami. Przeanalizowaliśmy dotychczasowe działanie podejmowane przez wszystkie szkoły wspomagające akcję, otrzymaliśmy dyplom z podziękowaniami i pomocne wskazówki dotyczące działań w drugim i trzecim etapie programu.
Pierwszy etap "Pól Nadziei" to też nasz pierwszy sukces – w ciągu zaledwie jednego dnia udało nam się zebrać ponad 777 zł., co dało nam szczęśliwe siódme miejsce wśród wszystkich warszawskich szkół uczestniczących w akcji. Z niesamowitą przyjemnością chcielibyśmy podziękować wolontariuszom aktywnie uczestniczącym w zbiórce pieniędzy, wszystkim uczniom i ich rodzicom, oraz pracownikom szkoły za aktywne wsparcie całej akcji. 
Jesteśmy dumni z Was.
Łącznie na rzecz wspomnianego Hospicjum zebrano 11.1790,60 zł., oraz posadzono ponad 15.000 cebulek żonkili. Na wiosnę, gdy kwiaty rozkwitną, będziemy z naszymi uczniami kwestować w przestrzeni miejskiej, żonkilami zachęcając Warszawiaków do wsparcia tej wyjątkowej inicjatywy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Halloween i odwiedzenia strony hospicjum. Mamy nadzieję, że w kolejnych etapach będziemy również mogli liczyć na tak niesamowite wsparcie. Podziękowanie od hospicjum
Share