ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

List od Absolwenta

Szanowna Pani Dyrektor

Z okazji dzisiejszego święta pragnę złożyć Pani oraz całej kadrze najlepsze życzenia – dużo dobrej energii w tych niespotykanych dotąd okolicznościach.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zwrócenia się do Pani z najserdeczniejszymi podziękowaniami, a dzisiejsze święto, stanowi ku temu bardzo dobrą okazję. 

Przede wszystkim chciałbym podziękować Pani za stworzenie placówki, do której miałem sposobność uczęszczania przez blisko 3 lata, za wzbudzony głód wiedzy oraz wpojenie wartości, które procentują w “dorosłym” poszkolnym życiu. 

Dziękuję Pani za przekazanie dużej dozy szacunku, pokory i zrozumienia (albo chociaż usilnych prób zrozumienia) – wobec świata, wobec ludzi i przede wszystkim wobec nas samych, a także pokusiłbym się o stwierdzenie, że jest w tym też pewna doza czułości (za genialną Olgą Tokarczuk) – do nauki, wiedzy i rozwoju. Nie tylko kierujemy nie IB learner profile, lecz także hasłem rozmieszczonym na billboardzie przy ul. Abramowskiego, mijanym niegdyś codziennie – radość uczenia (się).

Dziękuję Pani za przygotowanie mnie do radzenia sobie z tą niecodzienną rzeczywistością i za umiejętność wyznaczania priorytetów oraz stawiania granic, co jest szalenie trudnym wyzwaniem, z którym przecież wszyscy się mierzymy.

Pomimo tego, że moja szkolna postawa nie należała do “podręcznikowych”, ale przecież nie kształtuje Pani ludzi sztampowych, jednolitych, podręcznikowych właśnie – dziękuję za samodzielność, a także umiejętność autorefleksji –  która wprawdzie przyszła z czasem, a jest dużym darem.

W tym wszystkim pojawia się u mnie duża wdzięczność do Pani i miejsca, które Pani stworzyła – wszystkiego dobrego!

Z wyrazami szacunku

Wdzięczny absolwent (matura 2014)
Share