ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

I B pre-DP na zielonej szkole w Gdyni

Po wyczerpującym roku ciężkiej, lecz owocnej nauki, w nadziei na moment oddechu wybraliśmy się na trzydniową wycieczkę do Trójmiasta. W Gdyni zwiedziliśmy Muzeum Emigracji, gdzie mogliśmy poznać drogę polskich emigrantów od czasów średniowiecznych do czasów współczesnych, słuchając w zaciszu własnego audio przewodnika. Dalej, w Akwarium Gdyńskim MIR mieliśmy okazję zobaczyć, niekiedy po raz pierwszy, wiele ciekawych gatunków zwierząt morskich, z których część żyje lub żyła w Bałtyku. Nasza koleżanka Iza, zafascynowana nowo poznanymi gatunkami stworzeń morskich, zrobiła każdemu z nich zdjęcie.

Po mile spędzonym czasie w Akwarium, dzięki niespodziewanie ładnej pogodzie, mogliśmy cieszyć się aktywnym pobytem na gdyńskiej plaży. Tam graliśmy w siatkówkę, zorganizowaliśmy turniej sportowy i próbowaliśmy lodów w słynnej gdyńskiej lodziarni „Mariola”.

Następnego dnia w Gdańsku odwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, które zrobiło na nas ogromne wrażenie. Okres od 1939 do 1945 został pokazany z różnych perspektyw, dogłębnie poznaliśmy przyczyny, sam przebieg, koniec i konsekwencje wojny. Wycieczka wpisała się w materiał przerobiony w tym roku szkolnym na historii, dzięki czemu mogliśmy utrwalić sobie wiedzę na tak ważny temat. Poza zwiedzaniem mieliśmy też czas na tzw. integrację, czyli po prostu poznanie się i cieszenie się swoim towarzystwem.

Zosia Bonarowska, klasa Ib pre-IB

Byłam zachwycona radosną atmosferą panującą wśród uczniów i piękną pogodą.

Wychowawczyni

Nauka przez zabawę.

Iza J.

Fajnie, ale krótko.

Makar M.

Najlepszą częścią była bitwa na dmuchawce.

Zuz

Galeria zdjęć:

Share

Recommended Posts