ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Drugi numer Gazety Monneta

Mamy początek marca. Dni stają się coraz dłuższe i słońce świeci coraz intensywniej. Jednak tegoroczne przedwiośnie jest inne niż zwykle. Po chwilowej ekscytacji związanej z jesiennym powrotem do szkoły większość nauczycieli i uczniów naszej Szkoły od połowy października pozostaje w domu. Lekcje przeniosły się do Internetu. Jedyny kontakt z uczniami to spotkania online w MS Teams.

Mimo tych utrudnień drugi numer Gazety Monneta nie tylko się ukazuje w przewidywanym czasie, ale nawet jest bardziej obszerny niż ostatnio i pełen inspirujących nowości.

Przedstawiamy Państwu ponad 20 artykułów, w przeważającej części anglojęzycznych. Tematyka, którą prezentujemy, pokrywa się z obszarem zainteresowań naszych uczniów, są to: sztuka i muzyka, literatura, polityka i sport. W drugim numerze nie zabrakło również tematów  społecznych (opieka nad zwierzętami), artykułów związanych z obecną sytuacją w kraju (szeroko ostatnio dyskutowana sprawa wolności mediów), czy też jednego z wiodących obecnie w świecie tematów ochrony zdrowia.

Cieszy mnie coraz większe zaangażowanie we współtworzenie Gazety uczniów ze Szkoły Podstawowej.

W styczniu dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci Pana Jerzego Piskorskiego, współzałożyciela naszej szkoły. Nauczyciele i uczniowie wspominają Pana Jerzego na naszych łamach. Specjalne podziękowania kieruję do Pani Dyrektor Hanny Buśkiewicz-Piskorskiej, za umieszczenie w Gazecie Monneta krótkiego wspomnienia. 

Tegoroczna zima była sroga, smutna i długa. Żegnamy ją z pewną ulgą. Drugi numer Gazety ukazuje się w czasie przedwiośnia. Za moment przyroda rozpocznie swój nowy cykl. A my nabierzemy nowych sił. Ufam, że teksty w poniższym numerze przyniosą nam wszystkim nieco wytchnienia i pomogą nabrać wiosennego animuszu. 

Gratuluję wszystkim autorom i jestem pod wielkim wrażeniem ich kreatywności.

https://gazetamonneta.wixsite.com/gazetamonneta/

         Zapraszam wszystkich Państwa do lektury.

Aleksander Jarnicki Redaktor Naczelny Gazety Monneta.

Share