ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Brąz w Mistrzostwach Warszawy w indywidualnych biegach przełajowych

W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły podstawowej i liceum uczestniczyli w finałach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, gdzie godnie reprezentowali nie tylko barwy naszej szkoły, ale także dzielnicy Mokotów.

Na starcie stawiło się 1623 reprezentantów z 18-stu dzielnic Warszawy, którzy zakwalifikowali się do finału podczas Mistrzostw poszczególnych dzielnic, w tym czworo reprezentantów Monnet International School. Starty podzielone były na kategorie pod względem wieku i płci. Nasz najmłodszy reprezentant Mateusz (5B) zajął 41 m-ce na 151 chłopców, a Marianna (7A) 41 m-ce na 147 zawodniczek w biegu na 1km. 

Bardzo wysokie 9-te miejsce na 152 startujących zajął Bruno (7A) i tym samym uzyskał kwalifikację do Mistrzostw Mazowsza, które odbędą się na wiosnę. 

Gwiazdą zawodów była niezawodna Kalina M. (2DP), która dostarczyła nam wielu wspaniałych emocji. Na początku z powodu kontuzji jej start stał pod znakiem zapytania, ale siła woli i ambicja Kaliny jest wyjątkowa. Nie dość, że pojawiła się na starcie to już od początku biegu na 1,5 km ruszyła “po swoje”. Zaraz za pierwszym wirażem zajęła wysoką trzecią pozycję, której nie oddała już do końca biegu, choć po piętach deptała jej rywalka z Mokotowa, z którą przegrała na Mistrzostwach dzielnicy. Gratulujemy i dziękujemy Wszystkim reprezentantom, a Kalinie i Brunowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie zmagań!

The section is intended for logged in users only!
Share