ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

Adam Piszczako zwycięzcą Pucharu Polski w Kartingu

Z ogromną radością i dumą chciałem Państwa poinformować, że w miniony weekend Adam Piszczako (II DP) został zwycięzcą Pucharu Polski w Kartingu, w „królewskiej” kategorii Senior. Puchar Polski składa się z serii 28 wyścigów trwających od wiosny do jesieni, w których zawodnicy z Polski i zagranicy walczą o zdobycie jak największej liczby punktów, a tym samym Pucharu Polski.

Adam, zdobywając Puchar Polski w kategorii SeniorRok (zawodnicy powyżej 14 lat) stał się jednocześnie oficjalnym reprezentantem Polski na Finałach Światowych, które będą odbywały się w październiku w Lonato we Włoszech.

Wierzę, że to osiągnięcie – oprócz ogromnego sukcesu osobistego Adama, który udowodnił, że potrafi połączyć wymagające warunki studiowania na IB, ze sportem na najwyższym poziomie – to powód do dumy także dla naszego Liceum Monneta, którego jakby nie było Adam jest reprezentantem : )

W tym momencie chciałem w imieniu Adama i swoim podziękować Państwu, a w szczególności panu Arturowi Smadze za wsparcie dla Adama i umożliwienie wyjazdów na zawody i treningi – jak widać było warto! : )

Przed Adamem jeszcze teraz Finały Światowe w październiku – mamy nadzieję na czołowe pozycje wśród wszystkich krajów!

Tomasz Piszczako
Share