ul. Zbierska 5
00-745 Warszawa (Mokotów)
Liceum
Koordynator DP
tel.: +48 22 852 31 10
tel.: +48 798 731 464

5. numer Gazety Monneta

Szanowne Grono Pedagogiczne, Nasi Drodzy Uczniowie!

       Ta wiosna jest inna, niż poprzednie… 24 lutego zmieniło się wszystko wokół nas. Pandemia zeszła na drugi plan, a w centrum naszej uwagi (i w naszych sercach) jest teraz Ukraina. Ta zbrodnicza wojna dotyka każdego z nas, nie tylko politycznie i logistycznie, ale przede wszystkim – emocjonalnie.

      Do Polski przybyło już ponad dwa miliony uchodźców, a w najbliższej przyszłości może się ich pojawić dużo więcej. W naszej Szkole także pojawili się nowi ukraińscy uczniowie.

      Polacy w całym kraju angażują się we wsparcie Ukrainy i Ukraińców. My także jesteśmy mocno poruszeni i otworzyliśmy swoje serca, aby pomagać. W Monnecie organizowane są zbiórki, kiermasze i inne akcje charytatywne.

    Wciąż wypatrujemy znaków, które staną się powodem do optymizmu. Przecież wiosna to także nadzieja, czas odrodzenia i wchodzenia w nowy cykl życia.

    Gazeta niezmiennie odradza jednak się w każdym kolejnym numerze. Nasi uczniowie ponownie przygotowali szereg ciekawych i wartościowych artykułów. Dużą część obecnego numeru poświęcamy na przybliżenie Czytelnikom historii naszej Szkoły z okazji zbliżającego się jubileuszu. Warto zwrócić uwagę na obszerny i bardzo interesujący wywiad z naszym historykiem Jakubem Lorencem. Ten tekst da nam obszerny wgląd w istotę funkcjonowania idei Monneta. Pojawia się też nowa sekcja „Frankofonia”, przybliżająca nam kraje francuskojęzyczne. W numerze ukażą się też wspomnienia żegnających się wkrótce z nami maturzystów.

      Dziękuję uczniom i nauczycielom zaangażowanym w powstanie obecnego numeru Gazety.

      Całym sercem wspieramy naszych ukraińskich Przyjaciół. Za oknem piękne słońce. Niech zaświeci również nad Ukrainą!

Aleksander JarnickiRedaktor Naczelny Gazety Monneta
Share