Monnet International School - Szkoła podstawowa

Terminy

   

             Prywatna Szkoła Podstawowa należy do zespołu szkół międzynarodowych
  Monnet International School. Nasza szkoła oferuje uniwersalne standardy
  kształcenia dla uczniów polskich i zagranicznych.

  • 23 listopada o godzinie 17.00 zapraszamy Rodziców Kandydatów na spotkanie informacyjne.

  • Dzień Otwarty dla Rodziców i Kandydatów do szkoły podstawowej w roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się w sobotę 3 lutego 2018 w godzinach 11.00-13.00. Podczas spotkania będzie można poznać naszych nauczycieli, obejrzeć wnętrza szkoły i dowiedzieć się wszystkiego na temat naszej oferty. Rodzice będą mogli uczestniczyć w spotkaniach informacyjnych z koordynatorami PYP (Primary Years Programme) i MYP (Middle Years Programme). Dla młodszych gości będą przygotowane propozycje zajęć z zakresu: nauki, sztuki, matematyki i języka, które będą poprowadzone przez naszych nauczycieli, zgodnie z filozofią szkoły i założeniami programu PYP. 

  Rekrutacja dla kandydatów do klasy pierwszej bądź zerówki szkolnej, przebiega dwuetapowo:

  w I etapie rekrutacji, 3 marca 2018 w godzinach 11.00-13.00, podczas zajęć grupowych, oceniamy kompetencje społeczne dziecka. Uczniowie rozwiązują pakiet zadań w języku polskim i angielskim. Zadania przygotowywane są przez naszych nauczycieli. Uczniowie biorą także udział w różnego rodzaju grach i zabawach. Kandydaci, podczas swojej pracy, obserwowani są przez szkolnego psychologa oraz zespół nauczycieli. 

  w II etapie, podczas indywidualnego spotkania dziecka z psychologiem szkolnym, sprawdzana jest gotowość szkolna ucznia. Po tym etapie, rodzice otrzymują informację zwrotną na temat wyników rekrutacji, na podstawie obserwacji z I etapu oraz rozmowy ucznia z psychologiem.

  Rekrutacja do klas starszych polega na uczestnictwie w pełnych trzech dniach nauki w klasie, do której uczeń aplikuje. Nauczyciele, po zakończeniu dni próbnych, spotykają się i omawiają funkcjonowanie kandydata podczas lekcji i przerw oraz jego kompetencje szkolne i społeczne. Po tym etapie, podczas spotkania rodziców z dyrektorem/wicedyrektorem i wychowawcą, wymienione zostaną spostrzeżenia zarówno ze strony kadry jak i rodziców kandydata. 

  Dodatkowo rekrutacja do klasy 7 i 8, poza uczestnictwem w pełnych trzech dniach nauki w szkole, odbędzie się na podstawie egzaminu wstępnego z języka angielskiego i wiedzy ogólnej oraz rozmowy kwalifikacyjnej.

   

  Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z nami:

  tel. 22 841 29 91, 506 542 763

  e-mail: sp monnetinternationalschool pl

  Zapraszamy gorąco do wzięcia udziału w rekrutacji!

  Aktualności

  Polub nas

  Kontakt

  Szkoła Podstawowa nr 95

  ul. Stępińska 13
  00-739 Warszawa

  tel.: 22 841 29 91
  lub 48 506 542 763

  Napisz do nas


  Koordynator IB PYP:
  Marta Brzywcy
  pyp maturamiedzynarodowa pl

  Zapisz się do newslettera

  Bądź na bieżąco

  Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

  ×