Monnet International School - Szkoła podstawowa

Primary Years Programme

PYP jest międzynarodowym programem edukacyjnym przeznaczonym dla uczniów od 3 do 12 roku życia. Obejmuje zatem dzieci uczęszczające do przedszkola oraz szkoły podstawowej.

W czasie procesu nauczania i uczenia się kładziony jest nacisk na dostarczenie uczniom możliwości prowadzenia samodzielnych poszukiwań i badań. Celem programu jest bowiem przygotowanie uczniów do tego, by byli odkrywcami zarówno w klasie szkolnej, jak i poza nią, by czuli się odpowiedzialni za przebieg procesu nauczania i pragnęli uczyć się przez całe życie.

Uczniowie realizujący naukę w PYP uczą się myśleć twórczo, samodzielnie, rozwijają poczucie przynależności do społeczności oraz odpowiedzialności za siebie i innych. Otrzymują wsparcie konieczne dla ustalenia własnego systemu wartości, który będzie stanowił podstawę dla kształtowania w nich tolerancji i otwartości na wielokulturowość świata.

PYP jest programem wystarczająco elastycznym, aby dostosować do niego wymagania polskiego programu nauczania oraz zapewnić jak najlepsze przygotowanie uczniów do kontynuacji nauki w IB Middle Years Programme.

Dokumenty:

Aktualności

Polub nas

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 95

ul. Stępińska 13
00-739 Warszawa

tel.: 22 841 29 91
lub 48 506 542 763

Napisz do nas


Koordynator IB PYP:
Marta Brzywcy
pyp maturamiedzynarodowa pl

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco

Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

×