Monnet International School - Szkoła podstawowa

Osobowości

HANNA PISKORSKA  dyrektor i założyciel Monnet International School

"Kiedy w 1992 r. – wraz z przyjaciółmi – zakładałam Szkołę, było to przejawem buntu. Miałam za sobą 13 lat pracy w szkole państwowej, podczas których powstawał wizerunek wymarzonej szkoły – szkoły, w której jest mądrze i miło, w której nie traci się czasu, dyscyplina sprzyja efektywności pracy, a nie – jest celem samym w sobie.

Szkoła marzeń miała być miejscem spotkań młodzieży z barwnymi osobowościami - wrażliwymi, świetnie wykształconymi, lubiącymi swoją pracę nauczycielami, uczącymi tak, by zaciekawiać, inspirować, rozwijać, szanować osobowość młodego człowieka.

Nie zapomniałam o tamtym buncie i o tamtych marzeniach. Teraz w pamiętaniu o nich pomagają mi programy IB. Okazało się, że są one zgodne z moją własną filozofią nauczania."

 

 

AGELIKA MAJ – Curriculum Coordinator - odpowiedzialna za spójność działań programowych w MIS na wszystkich poziomach nauczania oraz za zgodność tych działań z filozofią IB, koordynatorka Middle Years Programme (MYP).

Absolwentka Wydziału Polonistyki UW, od 2004 r. związana ze szkołą. Ukończyła warsztaty koordynatorskie IBO.

Nauczycielka języka polskiego, autorka publikacji dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli (współpraca z wydawnictwem „Nowa Era” w latach 2009-2011). Niezmiernie lubiąca pracę z młodzieżą, zwłaszcza gimnazjalną.

 

 

KATARZYNA WOJTCZAK  wicedyrektor, ukończyła warsztaty PYP.

"Z Przedszkolem Misia Paddingtona, które jest pierwszym etapem kształcenia w Primary Years Programme, jestem związana od 2007 r. W tym czasie poznałam program nie tylko teoretycznie ale przede wszystkim praktycznie. Od kilku lat obserwuję rozwój dzieci uczonych i wychowywanych według wartości i założeń programu, i widzę jak pozytywny jest ich wpływ na rozwój małego człowieka. Z wypiekami na twarzy i wielkim zaciekawieniem będę czekać na te efekty u coraz starszych uczniów."

 

 

MARTA BRZYWCY - koordynator PYP, nauczycielka 

Marta Brzywcy uzyskała tytuł licencjata w zakresie nauczania języka angielskiego jako obcego oraz tytuł magistra w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Podczas studiów miała okazję uczyć w szkołach podstawowych we Włoszech oraz Wielkiej Brytanii. Ostatnie pięc lat spędziła ucząc w International School of Gdansk, choć pierwsze kroki w swojej karierze nauczycielskiej stawiała w British International School of Gdansk jako nauczyciel klas 1-3. Dodatkowo Marta jest również egzaminatorem testów dziecięcych Cambridge (Starters, Movers, Flyers), przeprowadzającym egzaminy dla British Council w Warszawie. Po pracy kontynuuje studia doktoranckie w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego.

 

 

JOLANTA BORODZIK – nauczycielka, ukończyła warsztaty PYP.

"Jestem absolwentką Polonistyki i Pedagogiki z wczesnym nauczaniem języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim.

Lubię czytać, a ze wszystkich ważnych i poważnych książek świata najbardziej intrygują mnie i szokują, bawią i wprowadzają w melancholijny nastrój te, które wszyscy uznali za infantylne i banalne. Wieczory z Finnem lub Pończoszanką w ręku traktuję jak powrót do dzieciństwa, czyli do korzeni własnego człowieczeństwa. Cenię otwartość, prostolinijność i mądrość życiową młodych bohaterów Lindgren i Twaina. Uwielbiam patrzeć w oczy moich uczniów i doszukiwać się w nich tej samej, nieskażonej dorosłością, dobroci i mądrości życiowej."

 

 

EWA DOMAŃSKA – nauczycielka

"Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, specjalności ogólnopedagogicznej i wczesnoszkolnej. Posiadam certyfikat Cambridge Advanced in English. Ukończyłam także staż w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

Dzięki mojej mamie, która jest wspaniałą nauczycielką, odnalazłam w pracy z dziećmi prawdziwą radość i satysfakcję. Z przyjemnością, lecz także z pokorą, podejmuję nowe wyzwania, jakie niesie ze sobą praca z drugim człowiekiem oraz program PYP."

 

 

AGATA PRZYGODA – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w zerówce, ukończony warsztat PYP.

"Jestem absolwentką Wydział Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją: nauczanie wczesnoszkolne z wczesnym nauczaniem języka angielskiego, a także magistrem amerykanistyki ze specjalizacją: kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Przez ponad 3 lata pracowałam w Międzynarodowym Przedszkolu Misia Paddingtona, gdzie zdobywałam doświadczenie w pracy w różnych grupach wiekowych. Mam nadzieję, że w szkole, wraz ze swoimi uczniami będę poznawać świat i uczyć się nowych rzeczy."

 

 

KALINA JASTRZĘBOWSKA - nauczycielka, koordynatorka programu matematyki

"Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Matematyki UW. Przebywając przez 20 lat w USA, uczyłam dzieci i dorosłych oraz odkrywałam swoje pasje twórcze (działając w ciemni fotograficznej, śpiewając w chórze oraz tworząc asamblaże z elementów ofiarowywanych mi przez ocean). Po powrocie do Polski przez wiele lat uczyłam w szkole międzynarodowej, uzupełniając wykształcenie na podyplomowych studiach plastycznych oraz na studiach w zakresie wychowania wczesnoszkolnego i terapii pedagogicznej.  Trafiłam do MIS na skutek szczęśliwego zbiegu okoliczności... Program IB jest mi bardzo bliski w związku z jego międzydyscyplinarnym charakterem, a także na skutek wspaniałych doświadczeń moich kochanych córek, z którymi przeżywałam ich zaangażowanie w maturę IB.  Pragnę wspierać dzieci w ich poszukiwaniach piękna i dobra, wspomagać rozwój dziecięcej intuicji, kreatywności i ciekawości świata. Chcę służyć uczniom w ich rozkwitaniu ku mądremu czuciu i wrażliwemu rozumieniu."

 

 

MAGDALENA LATOS – nauczycielka historii, ukończyła warsztat PYP.

"Jestem absolwentką historii i pedagogiki wczesnoszkolnej z wczesnym nauczaniem języka angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam także ratownictwo medyczne. 

Uwielbiam czytać książki, interesuje mnie szczególnie literatura XIX wieku oraz początków XX wieku. 

Praca nauczyciela wymaga kreatywności, empatii, trudu. Uczy samodzielności oraz dystansu do siebie i życia. Pozwala spojrzeć na świat oczami najmłodszych, przeżywać rzeczywistość tak, jak oni. Dzięki współpracy z dziećmi codziennie uczę się odnajdywać w sobie cząstkę dziecka."

 

 

KATARZYNA BIERNAT - nauczycielka anglojęzyczna

„Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego- Pedagogiki, wczesnego nauczania języka angielskiego.

Od kiedy pamiętam język angielski był moją pasją i czerpię ogromną przyjemność z dzielenia się nią z uczniami. Praca nauczyciela daje mi niezmiernie dużo satysfakcji i chyba nie potrafię sobie wyobrazić siebie w innej roli.:) Na studiach zarażono mnie miłością do bajek w języku angielskim, dlatego też często wykorzystuje ich potencjał w pracy z dziećmi.

Nauka w programie PYP jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ale i niezwykle mnie inspiruje ze względu na sposób nauczania, który podkreśla samodzielność ucznia w dochodzeniu do wiedzy.”


KATARZYNA ŚWIERZBIŃSKA - nauczyciel

"Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie o specjalności Psychologia Kliniczna oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie Psychologicznych Podstaw Komunikacji Medialnej. Ukończyłam również kurs integratywnej systemowej psychoterapii. Posiadam uprawnienia pedagogiczne.

W swojej pracy skupiam się na emocjonalnym rozwoju jednostki oraz budowaniu poczucia własnej wartości. Moim celem jest pomoc w zrozumieniu siebie oraz rozwijanie wrażliwości i otwartości na potrzeby innych. Szanując indywidualne różnice wspieram umiejętność radzenia sobie z trudnościami.

Moje motto: ''Poczucie wartości może rozwinąć się tylko w atmosferze, w której indywidualne różnice są doceniane, błędy tolerowane, komunikacja jest otwarta, a zasady są elastyczne- atmosferze, która panuje w troskliwej rodzinie.'' - Virginia Satir."

 

 

EMILIA SZAFRAŃSKA - nauczycielka wychowania fizycznego

"Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Ukończyłam specjalizacje instruktorskie z: gimnastyki korekcyjnej, koszykówki, zapasów, kulturystyki i fitness.

Lubię się uczyć, tańczyć, podróżować i chętnie próbuję nowych aktywności ruchowych. Od kiedy pamiętam sport był moją pasją. W wieku szkolnym zaczęłam swoją przygodę z zapasami, która trwała przez osiem lat. Dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości udało mi się osiągnąć więcej, niż mogłam sobie wymarzyć. W ciągu ośmiu lat treningów wspięłam się na wyżyny własnych możliwości, stając wielokrotnie na podium zawodów ogólnopolskich i występując w kadrze narodowej. Nie było łatwo, nie było lekko, ale nauczyłam się, że silna wola i konsekwencja pomagają osiągnąć założony cel i spełniać marzenia.

Wierzę, że sport całego życia zaczyna się już w szkole. Tak było w moim przypadku i chciałabym, aby stało się tak również w przypadku moich podopiecznych. Pragnę, aby sport stał się nieodłączną częścią ich życia i sprawiał im radość, przy okazji niosąc za sobą wiele korzyści. Myślę, że lekcje WF niosą za sobą ogromną wartość nie tylko zdrowotną, ale również emocjonalną, społeczną i duchową."

 

 

JUSTYNA CZARNECKA - psycholog, terapeuta, pedagog specjalny

"Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz pedagogikę specjalną w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jestem certyfikowanym terapeutą EMDR Europe oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR i Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym. Uzyskałam  certyfikat terapeuty w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. Jestem trenerem i realizatorem programów wspierających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Specjalizuję  się w prowadzeniu zajęć terapeutycznych dla dzieci i młodzieży, jestem terapeutą Metody Warnkego. Wciąż doskonalę swój warsztat pracy uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach. W swojej pracy dbam o stworzenie ciepłej, przyjaznej i pełnej akceptacji relacji terapeutycznej. Postępuję zgodnie ze standardami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Pracuje pod stałą superwizją."

 

 

BARBARA SZMIGIEL – asystent klas II

"Ukończyłam studia licencjackie z zakresu edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, a swoją wiedzę poszerzałam na studiach magisterskich Uniwersytetu Warszawskiego. Współpraca z Dziećmi jest dla mnie dużym wyzwaniem i radością, a także możliwością ciągłego rozwoju. W pracy staram się pomagać uczniom w zdobywaniu samodzielności, być dla nich wsparciem i przyjacielem, zachęcać do poszukiwań, a także rozwijać ich zainteresowania. Lubię sport, zwierzęta, kino, teatr i poezję."

 

 

Aktualności

Polub nas

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 95

ul. Stępińska 13
00-739 Warszawa

tel.: 22 841 29 91
lub 48 506 542 763

Napisz do nas


Koordynator IB PYP:
Marta Brzywcy
pyp maturamiedzynarodowa pl

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco

Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

×