Monnet International School - Szkoła podstawowa

Aktualności

15 LAT IB W NASZEJ SZKOLE

 

Wczesną wiosną 2003 r. odbyła się w naszym liceum wizytacja autoryzacyjna, na skutek której otrzymaliśmy certyfikat IB DP, umożliwiający wdrożenie programu matury międzynarodowej (Diploma Programme). Pierwsza matura IB odbyła się w maju 2006 roku. Łącznie dyplomy IB w ciągu 12 lat otrzymało 194 uczniów. Na początku nasi licealiści mieli możliwość wyboru pomiędzy maturą IB a maturą polską. Większość wybierała polską. Były roczniki, w których do matury międzynarodowej przystępowało mniej niż 10 osób. Potem proporcje odwróciły się. Teraz już wszyscy nasi uczniowie „podchodzą” do matury międzynarodowej. Rocznik, który będzie zdawał egzaminy w maju 2018 r., jest wyjątkowo liczny – to aż 30 osób! Do tej pory najliczniejsze roczniki nie przekraczały 21 osób. Średnie wyniki – lepsze niż na świecie - wahają się od 30 do 33 punktów, ale najlepsi uczniowie uzyskują powyżej 40 punktów. Tzw. „zdawalność” w pierwszym terminie wynosi około 90%, z włączeniem listopadowej sesji poprawkowej – jest bliska 100%. Wszyscy absolwenci podejmują studia wyższe – w kraju i zagranicą. Studiują w Kanadzie, Hong Kongu, Holandii, we Włoszech, w Hiszpanii, w Szwecji, Francji, Meksyku, Austrii, Rumunii, w USA, w tym – na Chicago University. Wiele osób – w UK: na University of Oxford, University of Warwick, University of London, University of the Arts London, University of Sheffield, University of Kent, University of Glasgow, University of Stirling. Bardzo wiele osób - na polskich uczelniach, w tym na Uniwersytecie Warszawskim, Warszawskim Uniwersytecie Medycznym i Uniwersytecie Jagiellońskim.

Jednocześnie jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która programem IB obejmuje uczniów od przedszkola do matury. Certyfikat na Primary Years Programme otrzymaliśmy w 2010 roku, a certyfikat na Middle Years Programme – w 2011 roku.

Aktualności

Polub nas

Kontakt

Szkoła Podstawowa nr 95

ul. Stępińska 13
00-739 Warszawa

tel.: 22 841 29 91
lub 48 506 542 763

Napisz do nas


Koordynator IB PYP:
Marta Brzywcy
pyp maturamiedzynarodowa pl

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco

Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

×