Monnet International School - Przedszkole

Osobowości

HANNA PISKORSKA  dyrektor i założyciel Monnet International School

"Kiedy w 1992 r. – wraz z przyjaciółmi – zakładałam Szkołę, było to przejawem buntu. Miałam za sobą 13 lat pracy w szkole państwowej, podczas których powstawał wizerunek wymarzonej szkoły – szkoły, w której jest mądrze i miło, w której nie traci się czasu, dyscyplina sprzyja efektywności pracy, a nie – jest celem samym w sobie.

Szkoła marzeń miała być miejscem spotkań młodzieży z barwnymi osobowościami - wrażliwymi, świetnie wykształconymi, lubiącymi swoją pracę nauczycielami, uczącymi tak, by zaciekawiać, inspirować, rozwijać, szanować osobowość młodego człowieka.

Nie zapomniałam o tamtym buncie i o tamtych marzeniach. Teraz w pamiętaniu o nich pomagają mi programy IB. Okazało się, że są one zgodne z moją własną filozofią nauczania."

 

 

AGELIKA MAJ – Curriculum Coordinator - odpowiedzialna za spójność działań programowych w MIS na wszystkich poziomach nauczania oraz za zgodność tych działań z filozofią IB, koordynatorka Middle Years Programme (MYP).

Absolwentka Wydziału Polonistyki UW, od 2004 r. związana ze szkołą. Ukończyła warsztaty koordynatorskie IBO.

Nauczycielka języka polskiego, autorka publikacji dydaktycznych dla uczniów i nauczycieli (współpraca z wydawnictwem „Nowa Era” w latach 2009-2011). Niezmiernie lubiąca pracę z młodzieżą, zwłaszcza gimnazjalną.

 

 

MARZENA MRÓZ – wicedyrektor, ukończyła warsztaty PYP

"W I klasie szkoły podstawowej powiedziałam, że chcę być nauczycielką, na studiach pedagogicznych, że nigdy w życiu, a teraz nie wyobrażam sobie innej pracy niż z dziećmi. Czerpię z niej radość, satysfakcję i energię, której tyle samo staram się przekazać moim przedszkolakom.

Od kilku lat pracuję w Paddingtonie i razem z dziećmi, każdego dnia odkrywam świat na nowo (PYP-owo)"

 

 

MARTA BRZYWCY - koordynator PYP, nauczycielka 

Marta Brzywcy uzyskała tytuł licencjata w zakresie nauczania języka angielskiego jako obcego oraz tytuł magistra w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Podczas studiów miała okazję uczyć w szkołach podstawowych we Włoszech oraz Wielkiej Brytanii. Ostatnie pięc lat spędziła ucząc w International School of Gdansk, choć pierwsze kroki w swojej karierze nauczycielskiej stawiała w British International School of Gdansk jako nauczyciel klas 1-3. Dodatkowo Marta jest również egzaminatorem testów dziecięcych Cambridge (Starters, Movers, Flyers), przeprowadzającym egzaminy dla British Council w Warszawie. Po pracy kontynuuje studia doktoranckie w zakresie metodyki nauczania języka angielskiego.

 

 

ANNA LUDWICZAK – nauczycielka polskojęzyczna, ukończyła warsztaty PYP

"Jestem absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku pedagogika. Współpracę z przedszkolem i przygodę z IBO rozpoczęłam w 2007 roku. Każdego dnia wspólnie z małymi odkrywcami badam otaczający nas świat. Największym wyzwaniem jakie stawia przede mną praca z przedszkolakami, jest nieustanne stwarzanie dzieciom warunków do eksperymentowania, badania oraz twórczego wyrażania siebie."

 

 

MAGDALENA KAMIŃSKA – wicedyrektor, ukończyła warsztaty PYP

„Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Od dziecka marzyłam, by pewnego dnia stanąć przy tablicy, trzymać w ręku dziennik i dzielić się wiedzą z uczniami. Współpracę z MIS rozpoczęłam w 2013 roku pracując na świetlicy szkolnej. Ten rok był dla mnie ogromnym wyzwaniem, codziennie odkrywałam tę pracę na nowo. Nie tylko ja byłam wychowawcą dzieci, ale i one przekazywały mi wiele mądrości życiowych. Praca nauczyciela to wędrówka w nieznane, ale jest to podróż pełna przygód i radosnych chwil.”

 

 

JUSTYNA JÓŹWICKA – nauczyciel anglojęzyczny w grupie "Starszaków"

„Jestem absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Już w czasie studiów, gdy pracowałam z dziećmi dwujęzycznymi, zafascynowała mnie zdolność małych dzieci do przyswojenia sobie drugiego języka bez żadnego wysiłku. Gdy dziecko ma stały kontakt z językiem obcym - jest w nim "zanurzone" - uczy się go w sposób naturalny i bezstresowy. Pracując w Przedszkolu Misia Paddingtona, gdzie wszystkie zajęcia są prowadzone w języku polskim i angielskim, mogę mieć swój udział w tym niezwykłym procesie. Obserwacja postępów małych uczniów oraz praca z nimi daje mi ogromną satysfakcję i czyni każdy dzień wyjątkowym.”

 

 

OLGA JĘDRZEJEWSKA - wychowawczyni grupy „Maluchów”, nauczycielka anglojęzyczna

„Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku pedagogika wczesnej edukacji z językiem angielskim. Obecnie kontynuuję swoją przygodę z pedagogiką przedszkolną na Uniwersytecie Warszawskim. Choć od kilku lat systematycznie pracuję z dziećmi we wczesnym wieku szkolnym to współpracę z MIS rozpoczęłam w 2016 roku pracując w świetlicy szkolnej. Uważam, że praca z dziećmi to nie lada wyzwanie. Niejednokrotnie przekonałam się, że to właśnie najmłodsi potrafią zaskoczyć nas - dorosłych swoją wiedzą, znajomością świata i reguł kierujących nim. W tym roku zadebiutuję jako wychowawczyni grupy „Maluchów”.

 

 

KINGA MISIARCZYK – wychowawczyni grupy „Starszaków”, nauczycielka muzyki, ukończyła warsztaty PYP

„Ponieważ od zawsze chciałam chciałam być nauczycielką, studiowałam filologię polską i pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim. W Przedszkolu  Misia Paddingtona rozpoczynam piąty rok pracy, po razy trzeci jako wychowawczyni starszaków. We wszystkich grupach poprowadzę rytmikę, a wraz z ciocią Olgą zapraszamy na zajęcia teatralne.”

 

 

URSZULA CZAPSKA - wychowawczyni grupy ‘’Średniaków”, nauczycielka anglojęzyczna

"Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku pedagogika z wczesnym nauczaniem języka angielskiego. Swoje doświadczenie zdobywałam w pracy w przedszkolach i szkołach językowych jako lektor języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Będę współprowadziła grupę „Starszaków”.  Lubię swoją pracę, czerpię z niej mnóstwo satysfakcji."

 

 

ALEKSANDRA CHODOROWSKA – nauczyciel polskojęzyczny w grupie ‘’Średniaków”, ukończyła warsztaty PYP

„Jestem absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów byłam wolontariuszką w Domu Dziecka, w żłobku oraz angażowałam się w projekt Akademia Przyszłości – wszystko po to, by móc odkrywać świat dzieci, poznać ich potrzeby. Praca z dziećmi w przedszkolu to miejsce, o którym zawsze marzyłam. Miejsce, które sprawia mi wiele radości i satysfakcji. W wolnym czasie lubię układać puzzle, czytać książki i jeździć na rowerze.”

 

 

JUSTYNA CZARNECKA - psycholog, terapeuta, pedagog specjalny

"Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz pedagogikę specjalną w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Jestem certyfikowanym terapeutą EMDR Europe oraz Członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR i Polskiego Towarzystwa Badań nad Stresem Traumatycznym. Uzyskałam  certyfikat terapeuty w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w Warszawie. Jestem trenerem i realizatorem programów wspierających zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Specjalizuję  się w prowadzeniu zajęć terapeutycznych dla dzieci i młodzieży, jestem terapeutą Metody Warnkego. Wciąż doskonalę swój warsztat pracy uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach. W swojej pracy dbam o stworzenie ciepłej, przyjaznej i pełnej akceptacji relacji terapeutycznej. Postępuję zgodnie ze standardami Kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa. Pracuje pod stałą superwizją."

 

 

MARTA TIERENTIEW - nauczycielka wspomagająca

"Praca z dziećmi jest dla mnie niekończącą się przygodą… niezwykle fascynującą i inspirującą. Swoją „przygodę” w Przedszkolu Misia Paddingtona rozpoczęłam w tym roku. Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. W trakcie studiów brałam udział w międzynarodowym projekcie Collaborative Teaching and Learning. Obecnie kontynuuję studia nauczycielskie z terapią pedagogiczną. W wolnych chwilach lubię realizować się artystycznie i tą pasją staram się zarażać innych."

 

 

EDYTA ZIÓŁKOWSKA - wychowawczyni grupy „Maluchów”, nauczycielka polskojęzyczna

"Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Współpracę z przedszkolem rozpoczęłam w 2016 roku pracując w przedszkolnej świetlicy. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji. Uważam że nie ma szczerszych i wrażliwszych istot niż dzieci."

 

 

BARBARA WIRASZKA – instruktor gimnastyki

„Jestem fizjoterapeutą (ukończyłam Medyczne Studium Zawodowe Fizjoterapii w Warszawie), Pracuję jako instruktor gimnastyki korekcyjnej, rytmiki i aerobiku. Mam przygotowanie muzyczne (Szkoła Muzyczna 1go stopnia w Zamościu) i pedagogiczne (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie).

Moje doświadczenie zawodowe idzie w parze z doświadczeniem życiowym, jestem mamą trójki dzieci i zapalonym sportowcem.

Tworzę własne scenariusze zajęć, dbając o wspomaganie prawidłowego rozwoju dzieci przy dobrej zabawie. Ich radość, zainteresowanie i aktywność podczas zajęć są dla mnie bezcenne.”

 

 

Aktualności

Poznając organizację miasta, nie sposób...

Czytaj więcej

Wraz z początkiem projektu o mieście,...

Czytaj więcej

Polub nas

Kontakt

Międzynarodowe Przedszkole Misia Paddingtona

ul. Górska 7
00-740 Warszawa - Mokotów

tel./fax.: 22 841 15 72

Napisz do nas


Koordynator IB PYP:
Marta Brzywcy
pyp maturamiedzynarodowa pl

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco

Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

×