Monnet International School - Liceum

Diploma Programme

DP jest międzynarodowym programem edukacyjnym przeznaczonym dla uczniów od 16 do 19 roku życia i obejmującym ostatnie dwa lata polskiego liceum. Na początku dwuletniego programu uczniowie wybierają przedmioty z sześciu grup przedmiotowych, po jednym z każdej grupy: języki ojczyste, języki obce, przedmioty humanistyczne, przedmioty ścisłe, matematyka i sztuka. W trakcie programu uczniowie realizują wybrane przedmioty na poziomie rozszerzonym lub podstawowym, co pozwala im rozwijać zarówno umiejętności jak i pasje.

Sercem programu są: ToK (teoria wiedzy – filozofia, matematyka i socjologia w jednym), CAS (kreatywność, sport, działalność społeczna) oraz Extended Essay (praca badawcza na 4000 słów). 

Cechą charakterystyczną DP jest duża samodzielność ucznia, wiele projektów wymaga prowadzenia dokładnych badań, opracowania zebranego materiału i przedstawienia wniosków w formie prezentacji lub pracy pisemnej.

Diploma Programme kładzie duży nacisk na rozwijanie pasji badawczej i umiejętności samodzielnej pracy, w ten sposób przygotowując ucznia do efektywnego studiowania.

Dokumenty: 

 

 

Aktualności

Polub nas

Kontakt

Prywatne Liceum Ogólnokształcące nr 32

ul. Abramowskiego 4
02-659 Warszawa - Mokotów

tel./fax.: 22 852 06 08
tel.: 22 852 31 10

pon-pt, godz. 8.00-16.00

Napisz do nas


Koordynator IB DP:
Joanna Majorek
dp maturamiedzynarodowa pl

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco

Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

×