Monnet International School - Liceum

Prelegenci

Jenny Gillett od siedmiu lat jest zatrudniona przez International Baccalaureate w ośrodku centralnym w Hadze, gdzie obecnie piastuje stanowisko Senior Curriculum Strand Manager. Nadzoruje opracowywanie filozofii Diploma Programme i kursów z teorii wiedzy oraz pełni wiodącą rolę przy opracowywaniu kluczowych elementów programu IB takich jak postawy wobec uczenia się /approaches to teaching/ oraz uczenie się w ramach wszystkich czterech programów IB. Przed dołączeniem do zespołu IB, Jenny przez siedem lat pracowała jako nauczycielka i szefowa zespołu TOK /theory of knowledge/ w Zjednoczonym Królestwie. Ukończyła filozofię i teologię na Uniwersytecie Oksfordzkim, a w chwili obecnej kończy pisanie pracy doktorskiej z filozofii.

Antonella Verdiani specjalizuje się w organizacji i koordynowaniu programów związanych z edukacją. Wierzy, że Edukacja dla Pokoju i Rozwiązywania Konfliktów jest kluczem do rozwoju człowieka. Pełniła funkcję Specjalisty ds. Programowych w siedzibie głównej UNESCO w Paryżu na rzecz edukacji dla pokoju. Nadzorowała wydanie kilku publikacji UNESCO związanych z edukacją. Jako ważny uczestnik konferencji międzynarodowych, pracowała jako konsultant Komisji Europejskiej w krajach afrykańskich. Posiada doktorat w zakresie nauk humanistycznych (edukacja). Współpracowała z Międzyprzedmiotową Katedrą Rozwoju Człowieka i Kultury Pokoju na Uniwersytecie we Florencji (Włochy) pod patronatem UNESCO, a także z Centrum Innowacji i Badań Pedagogicznych w Paryżu (Chambre de Commerce de Paris) oraz z kilkoma fundacjami. Autorka koncepcji “Educating to Joy”, która jest podstawą jej wielu warsztatów oraz książek, takich jak: "Ces écoles qui rendent nos enfants heureux" (Actes Sud 1012) i najnowszą "Renouer avec la Joie de l'enfance" (Eyrolles, 2017). Jest założycielką i przewodniczącą "Wiosny Edukacji” (Printemps de l'éducation) – organizacji społecznej działającej na rzecz odnowy edukacji.

 

Piotr Wroczyński – dziekan Wydziału Farmaceutycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

 

Ewa Radanowicz – NieDaSię zamienia w DaSię. Nauczyciel, trener, lider w projektach rozwojowych szkół. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radowie Małym, zarządzanej wg jej autorskiego programu, która w 2016r. została członkiem międzynarodowej sieci Ashoka Changemaker Schools. Ekspert ds. przestrzeni edukacyjnej, zmiany i innowacji w szkołach. W 2011 roku wyróżniona w konkursie Nauczyciel Roku. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Należy do grupy Superbelfrzy RP oraz pracuje w Radzie Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Wolne chwile spędza na chodzeniu po górach i wyprawach rowerowych... dużo podróżuje.
Agnieszka Szwejkowska - Jestem psychologiem, coachem PCC, trenerem, konsultantem. Wierzę, że ludzie mają wielkie bogactwo osobiste i jak je już naprawdę zobaczą, to wtedy w prosty sposób, zmieniają swoją rzeczywistość. Od 15 lat wspieram biznes, organizacje pozarządowe i rządowe w realizacji ich celów, prowadząc projekty rozwojowe, konsultacje i excecutive coaching. Od 10 lat prowadzę szkolenia wykorzystując najnowsze badania psychologii rozwojowej i kognitywnej. Mam za sobą 9000 godzin na sali szkoleniowej z różnymi grupami zawodowymi. Jestem partnerem w konsorcjum Power. Jestem ekspertem merytorycznym studiów coachingowych i trenerskich oraz mentorem w projekcie „Talenty”. Wraz z PARP zapoczątkowałam nowy trend pracy z Firmą Rodzinną jako odrębnym rodzajem biznesu, mającym specyficzne wymagania. Jestem autorką bloga dotyczącego wpływu psychologii pozytywnej na życie osobiste i efektywność biznesową, fanpage - Agnieszka Szwejkowska oraz kanału na you tube – „Instytut Szczęścia”. Wierzę, że ludzie mają wielkie bogactwo osobiste i jak je już naprawdę zobaczą, to wtedy w prosty sposób, zmieniają swoją rzeczywistość. Prywatnie jestem wielką fanką slow food, slow life, i Syberii. Bardzo lubię swoje życie i niczego w nim nie żałuje.
Darek Syska - doktor filozofii, wydawca, prezes Fundacji Familylab, która promuje wartości i idee pedagogiczne Jespera Juula. Ojciec dwójki nastolatków.
Edyta Plich - nauczycielka języka polskiego, dyrektor Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży (TIM). Prowadzi zajęcia z języka polskiego, historii literatury i wiedzy o kulturze. Doświadczenie dydaktyczne zdobyła jako nauczyciel i dyrektor jednego z warszawskich gimnazjów i liceów. Pasjonuje ją edukacja i teatr. Poszukuje najciekawszych i najskuteczniejszych metod nauczania. Jako asystent reżysera, Andrzeja Dziuka, uczestniczyła w przygotowaniu spektaklu „Migiel Maniara” w Teatrze im. S. I. Witkiewicza w Zakopanem. Edyta Plich jest Absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Psychologii oraz Podyplomowych Studiów Polityki i Zarządzania na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.
Joanna Majorek – IB DP Coordinator Koordynator IB DP, nauczycielka Business Management i English B od 2004 r. Absolwentka Instytutu Anglistyki i Wydziału Zarządzania UW. Ukończone warsztaty IBO dla koordynatorów w Genewie dla administratorów DP w Warszawie i dla nauczycieli BM w Bratysławie i Dubaju. Egzaminator OKE. Od 2013r. pracuje w Monnet International School. "Moją pasją są podróże – zwłaszcza do egzotycznych krajów. Z każdej oprócz wielu niezapomnianych wrażeń przywożę pomysły na kolejne Case Studies dla moich uczniów."
Marta Brzywcy uzyskała tytuł licencjata w zakresie nauczania języka angielskiego jako obcego oraz tytuł magistra w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Podczas studiów miała okazję uczyć w szkołach podstawowych we Włoszech oraz Wielkiej Brytanii. Doświadczenie zawodowe zdobywała w szkołach międzynarodowych i dwujęzycznych, takich jak British International School of Gdansk oraz International School of Gdansk. Od trzech lat związana z Monnet International School, gdzie od 2016 pełni  funkcję koordynatora Primary Years Programme. Dodatkowo Marta jest również egzaminatorem testów dziecięcych Cambridge (Starters, Movers, Flyers), przeprowadzającym egzaminy dla British Council w Warszawie. Po pracy jest opowiadaczem bajek i częstym gościem warszawskich teatrów.
Angelika Maj – nauczycielka języka polskiego, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Związana ze szkołą od 2004 r. Pracująca jako nauczycielka, koordynatorka Middle Years programme oraz curriculum coordinator odpowiedzialna za spójność działań programowych w MIS na wszystkich poziomach nauczania oraz ich zgodność z filozofią IB. Ukończyła warsztaty koordynatorskie MYP oraz warsztaty dotyczące nauczania języka i literatury w MYP.
Magda Mika - nauczycielka języka polskiego i współprowadząca Szkolnego Teatru w Monnet International School. Absolwentka IB DP w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Lublinie. Skończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się w poetyce i teorii literatury. Dwukrotnie ukończyła warsztaty IBO. Ceni program IB za kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie. Poza szkołą interesuje się poprawnością językową w biznesie, jest też specjalistką w dziedzinie komplementów.
Krystyna Szrajber - doktor nauk humanistycznych z zakresu filozofii UKSW, polonistka, filozof, miłośniczka literatury i teatru. Od 2008 r. pracuje w Monnet International School.
Justyna Płachta - specjalistka w zakresie literatury brytyjskiej. Ukończyła studia magisterskie oraz doktoranckie w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2006 roku pracuje w programie International Baccalaureate Diploma Programme, ucząc English A i B na poziomie rozszerzonym oraz Academic Writing i LangLit (program autorski). Ukończyła liczne kursy pedagogiczne, w tym warsztaty IB English A i English B. Od 2012 jest egzaminatorką English A, a od 2017 koordynatorką Extended Essay w Monnet International School.
Jakub Lorenc - historyk mediewista, od 2007 roku pracuje w programie MYP jako nauczyciel historii i WOS oraz CAS coordinator IB w Monnet International School. W latach 2011-2017 etatowy pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych. Współautor i autor badań i publikacji poświęconych edukacji historycznej w Polsce (Badanie dobrych praktyk, Badanie realizacji podstawy programowej z historii w gimnazjum, Badanie realizacji podstawy programowej z historii w szkołach ponadgimnazjalnych, Umiejętności historyczne absolwentów szkół ponadgimnazjalnych 2012-13. W latach 2015-17 kierownik polskiej części międzynarodowego projektu Innovating History Education for All (IHEA) finansowanego z programu Erasmus Plus. Autor materiałów edukacyjnych (Jak kształcić umiejętności historyczne w gimnazjum?Baza Dobrych Praktyk). W wolnym czasie lubi czytać Lema, patrzeć w gwiazdy i słuchać muzyki.
Marzena Mróz - pierwsza (i najstarsza) nauczycielka PYP w Międzynarodowym Przedszkolu Misia Paddingtona. Koordynatorka Primary Years Programme w latach 2011-2012. Obecnie dyrektorka Przedszkola. Szczęśliwa mama - tuż po urlopie macierzyńskim - szczęśliwych dzieci. Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej na UMCS i UW.
Jolanta Borodzik – pierwsza nauczycielka PYP zatrudniona w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 95 w Warszawie, koordynatorka Primary Years Programme w latach 2014-2016. Obecnie pełni funkcję doradczyni metodycznej oraz wychowawczyni klasy 3 w PSP 95. Skończyła studia na Wydziałach Polonistyki i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej pasją jest uczenie - nie tylko dzieci. Po pracy spędza czas z rodziną i przyjaciółmi oraz usilnie uczy się gotować.
Renata Słowińska - uczy Psychologii w programie IB Diploma w Monnet International School. Wykłada również na Uniwersytecie Warszawskim, w programie Warsaw International Studies in Psychology. Ukończyła UCL, LSE oraz University of Cambridge. Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki wspaniałych synów oraz entuzjastką biegania, nart i koncertów muzycznych. Wierzy w moc krytycznego myślenia, które nie musi być sprzeczne z dążeniem do wewnętrznego spokoju.
Aneta Węgierak - jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku pedagogika ze specjalizacjami: pedagogika wczesnoszkolna i wczesne nauczanie języka angielskiego oraz pedagogika społeczno – wychowawcza. Ukończyła również Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku filologia ze specjalizacją nauczanie języka angielskiego. Obecnie kontynuuje studia II stopnia na kierunku lingwistyka stosowana ze specjalizacją nauczycielsko – tłumaczeniową. Podczas studiów nabyła cenne doświadczenie w ramach praktyk w różnych placówkach oświatowych. W trakcie półrocznego wyjazdu na studia odbyła również praktyki w międzynarodowej szkole podstawowej w Belgii. Jest nauczycielem w klasie drugiej oraz koordynatorem Klubu Rodzicielsko-Nauczycielskiego w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 95. Szkoła pozwala jej połączyć dwie ogromne pasje: pracę z dziećmi oraz język angielski. Praca nauczyciela dodaje jej skrzydeł, a każdy dzień spędzony z uczniami jest okazją do przeżycia fantastycznych przygód.
Kalina Jastrzębowska - Od kilku dziesiątek lat jest nauczycielką. Jej ulubione dziedziny to przyroda, plastyka oraz matematyka, co sprawia, że interdyscyplinarność wpisuje się w naturalny sposób w charakter jej pracy. Wierzy w to, że kreatywne podejście do nauczania i uczenia się wynika z naturalnej potrzeby serca człowieka. W związku ze studiami doktoranckimi stara się szukać inspiracji oraz nowych pomysłów dydaktycznych w najnowszych opracowaniach naukowych. W klasie próbuje pomagać uczniom kształtować postawę nastawioną na rozwój (growth mindset). Ciągle uczy się zarówno od swoich uczniów, jak i od światowych mistrzów.
Katarzyna Biernat - Ukończyła Wczesne nauczanie języka angielskiego na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest wychowawczynią klasy 4 szkoły podstawowej Monnet International School.  Od 2014 r. pracuje w programie Primary Years Programme.  Praca nauczyciela daje jej niezmiernie dużo satysfakcji. Jej zainteresowania to: nowoczesne technologie w nauczaniu, wielokulturowość, uczeń cudzoziemski w polskiej szkole. Chętnie poświęca swój wolny czas na projekty DIY.
Wiktoria Kurek - Uczennica klasy II gimnazjum o profilu sportowym-piłka ręczna. Pomimo młodego wieku bierze czynny udział w życiu społecznym. Jest radną w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy Wilanów, skąd również delegowano ją do Młodzieżowej Rady m.st Warszawy. Oprócz piłki ręcznej trenuje siatkówke i uczęszcza na zajęcia wokalne.
Hanna Nowicka – uczennica trzeciej klasy Monnet International School w Warszawie oraz pierwszej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Gra na pianinie i saksofonie. Koncertuje jako solistka Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej. Lubi sport, a zwłaszcza szybką jazdę na rowerze i na łyżwach. Odnajduje wielką przyjemność w eksperymentach chemicznych i wspólnym gotowaniu z rodziną. Potrafi dochowywać powierzonych tajemnic.
Tytus Magolewski - ma prawie 11 lat. Pierwszy raz z szkołą IB zetknął się, mieszkając w Londynie. Razem z rodzicami zakochał się w systemie IB i to przywiodło go do Monnet International School. Poza szkołą interesuje się zagadnieniami naukowymi – jest wielbicielem kanału popularno – naukowego „Vsauce”.’ Uprawia też sport, a mianowicie koszykówkę w klubie Polonia Warszawa. Uczy się też grać na skrzypcach metodą stworzoną specjalnie  dla dzieci przez japońskiego nauczyciela pana Shinichi Suzuki. Ma dwóch starszych braci, Brunona i Tymona.

 

 

 

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco

Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

×