Monnet International School - Liceum

Prelegenci

Magda Mika - nauczycielka języka polskiego i współprowadząca Szkolnego Teatru w Monnet International School. Absolwentka IB DP w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Lublinie. Skończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się w poetyce i teorii literatury. Dwukrotnie ukończyła warsztaty IBO. Ceni program IB za kształtowanie postawy odpowiedzialności za siebie. Poza szkołą interesuje się poprawnością językową w biznesie, jest też specjalistką w dziedzinie komplementów.

 

Krystyna Szrajber - doktor nauk humanistycznych z zakresu filozofii UKSW, polonistka, filozof, miłośniczka literatury i teatru. Od 2008 r. pracuje w Monnet International School. 

 

Hanna Nowicka – uczennica trzeciej klasy Monnet International School w Warszawie oraz pierwszej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Kurpińskiego w Warszawie. Gra na pianinie i saksofonie. Koncertuje jako solistka Chóru Dziecięcego Agaty Steczkowskiej. Lubi sport, a zwłaszcza szybką jazdę na rowerze i na łyżwach. Odnajduje wielką przyjemność w eksperymentach chemicznych i wspólnym gotowaniu z rodziną. Potrafi dochowywać powierzonych tajemnic.

 

Jakub Lorenc - historyk mediewista, od 2007 roku pracuje w programie MYP jako nauczyciel historii i WOS oraz CAS coordinator IB w Monnet International School. W latach 2011-2017 etatowy pracownik Instytutu Badań Edukacyjnych. Współautor i autor badań i publikacji poświęconych edukacji historycznej w Polsce (Badanie dobrych praktyk, Badanie realizacji podstawy programowej z historii w gimnazjum, Badanie realizacji podstawy programowej z historii w szkołach ponadgimnazjalnych, Umiejętności historyczne absolwentów szkół ponadgimnazjalnych 2012-13. W latach 2015-17 kierownik polskiej części międzynarodowego projektu Innovating History Education for All (IHEA) finansowanego z programu Erasmus Plus. Autor materiałów edukacyjnych (Jak kształcić umiejętności historyczne w gimnazjum?Baza Dobrych Praktyk). W wolnym czasie lubi czytać Lema, patrzeć w gwiazdy i słuchać muzyki.

 

Justyna Płachta - specjalistka w zakresie literatury brytyjskiej. Ukończyła studia magisterskie oraz doktoranckie w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2006 roku pracuje w programie International Baccalaureate Diploma Programme, ucząc English A i B na poziomie rozszerzonym oraz Academic Writing i LangLit (program autorski). Ukończyła liczne kursy pedagogiczne, w tym warsztaty IB English A i English B. Od 2012 jest egzaminatorką English A, a od 2017 koordynatorką Extended Essay w Monnet International School.

 

Tytus Magolewski - ma prawie 11 lat. Pierwszy raz z szkołą IB zetknął się, mieszkając w Londynie. Razem z rodzicami zakochał się w systemie IB i to przywiodło go do Monnet International School. Poza szkołą interesuje się zagadnieniami naukowymi – jest wielbicielem kanału popularno – naukowego „Vsauce”.’ Uprawia też sport, a mianowicie koszykówkę w klubie Polonia Warszawa. Uczy się też grać na skrzypcach metodą stworzoną specjalnie  dla dzieci przez japońskiego nauczyciela pana Shinichi Suzuki. Ma dwóch starszych braci, Brunona i Tymona. 

 

Marzena Mróz - pierwsza (i najstarsza) nauczycielka PYP w Międzynarodowym Przedszkolu Misia Paddingtona. Koordynatorka Primary Years Programme w latach 2011-2012. Obecnie dyrektorka Przedszkola. Szczęśliwa mama - tuż po urlopie macierzyńskim - szczęśliwych dzieci. Absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej na UMCS i UW.

 

Jolanta Borodzik – pierwsza nauczycielka PYP zatrudniona w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 95 w Warszawie, koordynatorka Primary Years Programme w latach 2014-2016. Obecnie pełni funkcję doradczyni metodycznej oraz wychowawczyni klasy 3 w PSP 95. Skończyła studia na Wydziałach Polonistyki i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Jej pasją jest uczenie - nie tylko dzieci. Po pracy spędza czas z rodziną i przyjaciółmi oraz usilnie uczy się gotować.

 

Edyta Plich - nauczycielka języka polskiego, dyrektor Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży (TIM). Prowadzi zajęcia z języka polskiego, historii literatury i wiedzy o kulturze. Doświadczenie dydaktyczne zdobyła jako nauczyciel i dyrektor jednego z warszawskich gimnazjów i liceów. Pasjonuje ją edukacja i teatr. Poszukuje najciekawszych i najskuteczniejszych metod nauczania. Jako asystent reżysera, Andrzeja Dziuka, uczestniczyła w przygotowaniu spektaklu „Migiel Maniara” w Teatrze im. S. I. Witkiewicza w Zakopanem. Edyta Plich jest Absolwentką Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, podyplomowych Studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Wydziale Psychologii oraz Podyplomowych Studiów Polityki i Zarządzania na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Ewa Radanowicz – nauczyciel, trener, coach, lider w projektach rozwojowych szkół. Dyrektor Szkoły Podstawowej – w Radowie Małym, zarządzana wg autorskiego programu oraz na miarę XXI w. Szkoła ta w 2016 r. otrzymała tytuł "Szkoły z Mocą" od międzynarodowej organizacji Ashoka. RP. Przez kilka lat pełniła w województwie zachodniopomorskim rolę eksperta ds. kadry zarządzającej. Od dwudziestu trzech lat realizuje liczne przedsięwzięcia dydaktyczno-wychowawcze o innowacyjnym charakterze. Nieustannie poszukuje najlepszych rozwiązań organizacyjnych i kierowniczych, które można zastosować w sferze edukacji. Posiada bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu zajęć dla studentów, nauczycieli i dyrektorów szkół/placówek w zakresie pisania autorskich programów pracy nauczycieli i innowacyjnych rozwiązań w pracowniach tematycznych w przedszkolach i szkołach, zarządzania oświatą oraz zastosowania w praktyce prawa oświatowego. Wypracowanym dorobkiem dzieli się nie tylko z dyrektorami i nauczycielami, lecz także samorządowcami z całej Polski. Na co dzień współpracuje z ośrodkami kształcenia nauczycieli w Szczecinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławie oraz licznymi stowarzyszeniami i fundacjami. Wspiera szkoły w ich rozwoju pomagając w tworzeniu wieloletnich programów oraz autorskich rozwiązań wspomagających pracę dyrektora, nauczyciela, ucznia. Pomaga w tworzeniu szkoły jako miejsca pracy i nauki przyjaznego dla wszystkich. Jest autorem i współautorem licznych programów, m.in. "Włącz Myślenie", "Edukacja w działaniu", "Edukacja z wyobraźnią", "Leonardo - pracownie twórczości", współautorka publikacji, m.in. "Za progiem. Jak rozwija się dziecko i co z tego wynika dla nauczyciela klasy IV" (lipiec 2012 r., Warszawa) "Leonardo Pracownie Twórczości" (czerwiec 2014 r.). Ostatnio pełniła rolę eksperta w międzynarodowym projekcie CEO i Fundacji THink „Przestrzenie w edukacji 2.1. „Otwieramy szkołę” realizowanym w Szwecji, Polsce i Niemczech. W 2011 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Nauczyciel Roku. Należy do grupy Superbelfrzy RP oraz pracuje w Radzie Edukacyjnej Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Wolne chwile spędza na chodzeniu po górach i wyprawach rowerowych... dużo podróżuje. 

 

Renata Słowińska - uczy Psychologii w programie IB Diploma w Monnet International School. Wykłada również na Uniwersytecie Warszawskim, w programie Warsaw International Studies in Psychology. Ukończyła UCL, LSE oraz University of Cambridge. Prywatnie jest szczęśliwą mamą dwójki wspaniałych synów oraz entuzjastką biegania, nart i koncertów muzycznych. Wierzy w moc krytycznego myślenia, które nie musi być sprzeczne z dążeniem do wewnętrznego spokoju.

 

Joanna Majorek – IB DP Coordinator Koordynator IB DP, nauczycielka Business Management i English B od 2004 r. Absolwentka Instytutu Anglistyki i Wydziału Zarządzania UW. Ukończone warsztaty IBO dla koordynatorów w Genewie dla administratorów DP w Warszawie i dla nauczycieli BM w Bratysławie i Dubaju. Egzaminator OKE. Od 2013r. pracuje w Monnet International School. "Moją pasją są podróże – zwłaszcza do egzotycznych krajów. Z każdej oprócz wielu niezapomnianych wrażeń przywożę pomysły na kolejne Case Studies dla moich uczniów."

 

Angelika Maj – nauczycielka języka polskiego, absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Związana ze szkołą od 2004 r. Pracująca jako nauczycielka, koordynatorka Middle Years programme oraz curriculum coordinator odpowiedzialna za spójność działań programowych w MIS na wszystkich poziomach nauczania oraz ich zgodność z filozofią IB. Ukończyła warsztaty koordynatorskie MYP oraz warsztaty dotyczące nauczania języka i literatury w MYP.

 

Aneta Węgierak - Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku pedagogika ze specjalizacjami: pedagogika wczesnoszkolna i wczesne nauczanie języka angielskiego oraz pedagogika społeczno – wychowawcza. Ukończyła również Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku filologia ze specjalizacją nauczanie języka angielskiego. Obecnie kontynuuje studia II stopnia na kierunku lingwistyka stosowana ze specjalizacją nauczycielsko – tłumaczeniową. Podczas studiów nabyła cenne doświadczenie w ramach praktyk w różnych placówkach oświatowych. W trakcie półrocznego wyjazdu na studia odbyła również praktyki w międzynarodowej szkole podstawowej w Belgii. Jest nauczycielem w klasie drugiej oraz koordynatorem Klubu Rodzicielsko-Nauczycielskiego w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 95. Szkoła pozwala jej połączyć dwie ogromne pasje: pracę z dziećmi oraz język angielski. Praca nauczyciela dodaje jej skrzydeł, a każdy dzień spędzony z uczniami jest okazją do przeżycia fantastycznych przygód.

 

Kalina Jastrzębowska - Od kilku dziesiątek lat jest nauczycielką. Jej ulubione dziedziny to przyroda, plastyka oraz matematyka, co sprawia, że interdyscyplinarność wpisuje się w naturalny sposób w charakter jej pracy. Wierzy w to, że kreatywne podejście do nauczania i uczenia się wynika z naturalnej potrzeby serca człowieka. W związku ze studiami doktoranckimi stara się szukać inspiracji oraz nowych pomysłów dydaktycznych w najnowszych opracowaniach naukowych. W klasie próbuje pomagać uczniom kształtować postawę nastawioną na rozwój (growth mindset). Ciągle uczy się zarówno od swoich uczniów, jak i od światowych mistrzów.

 

Julia Świątkiewicz -  Jest radną w Młodzieżowej Radzie m. st. Warszawa. Od kilku lat należy do kadry narodowej w judo i reprezentuje Polskę na różnych turniejach. Interesuje się podróżami, gotowaniem i polityką.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco

Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

×