Monnet International School - Gimnazjum

Middle Years Programme

MYP to międzynarodowy program edukacyjny skierowany do uczniów I-III klasy gimnazjum i I klasy liceum. Obejmuje on zatem młodzież w wieku 12-16 lat. Jest naturalną kontynuacją PYP dostępnego na wcześniejszym poziomie edukacji.

Bazuje na polskiej podstawie programowej, jednak opiera się na metodach nauczania stworzonych i zalecanych przez IBO. Uczniowie biorą udział w interdyscyplinarnych lekcjach i projektach, wykonują liczne prace badawcze i twórcze ze wszystkich przedmiotów oraz doświadczenia. Uczą się, jak samodzielnie rozwiązać problem badawczy i zastosować zdobytą wiedzę w praktyce oraz rozwijają krytyczne myślenie. Dzięki przejrzystym kryteriom oceniania i dużej swobodzie badawczej są zmotywowani do pracy i czują się odpowiedzialni za swoje postępy w nauce.

MYP jest nie tylko świetnym przygotowaniem do egzaminu gimnazjalnego, lecz także kształtuje prospołeczne postawy i stanowi doskonały wstęp do nauki w programie matury międzynarodowej.

Dokumenty:

 

 

Polub nas

Kontakt

Prywatne Gimnazjum nr 33

ul. Abramowskiego 4
02-659 Warszawa - Mokotów

tel./fax.: 22 852 06 08
tel.: 22 852 31 10

pon-pt, godz. 8.00-16.00

Napisz do nas


Koordynator IB MYP:
Angelika Maj
myp maturamiedzynarodowa pl

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco

Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

×