Monnet International School - Gimnazjum

Aktualności

Listopadowy gejzer kreatywności

Szóstego listopada starsze klasy szkoły podstawowej odbyły spotkanie bardzo cool(turalne) z reżyserką filmu „Tarapaty” Martą Karwowską, inicjatorem którego był Artur Wolski,  a współorganizatorką – Angelika Maj.

Dwa dni później licealiści mieli okazję porozmawiać z młodym aktorem Krzysztofem Chodorowskim, wykonawcą jednej z trzech głównych ról w filmie Piotra Trzaskalskiego „Mój rower”. Wydarzenie zorganizowała wychowawczyni kl. 2 DP Agata Szaryńska- Szlaz.

10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Pomysłodawczyniami uroczystości były nauczycielki – Katarzyna Asłanowicz w liceum, Jolanta Borodzik i Barbara Szmigiel w podstawówce.

Kolejnego dnia grupa – uczących się języka francuskiego – gimnazjalistów i licealistów poleciała na tygodniowy kurs językowy do Antibes koło Nicei. Ten wyjazd zorganizowała romanistka Renata Dziura.

Pod hasłem „Daj się zaskoczyć!” odbył się tegoroczny Szkolny Festiwal Nauki. Przygotowali go nauczyciele science: Sylwia Michorowska, Beata Gawrońska, Witold Sznajder wraz z gimnazjalistami.

Za sprawą nauczycielki wychowania fizycznego Emilii Szafrańskiej nasi gimnazjaliści i starsi uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w „Największej lekcji wf-u Artura Siódmaka” na Torwarze.

W ramach wymiany uczniów szkół IB, której inicjatorką jest Jolanta Borodzik,  przez dwa dni gościliśmy w szkole przy Stępińskiej 13 dzieci z Krakowa.

Odbyło się bardzo udane spotkanie informacyjne dla kandydatów do szkoły podstawowej, zorganizowane przez Ewę Domańską, Martę Brzywcy i Jolantę Borodzik.

Za sprawą Ewy Domańskiej ruszyła akcją „Szlachetna Paczka”.

Trwają zbiorowe przygotowania do kiermaszu charytatywnego.

Odbywa się tworzenie programu konferencji „Felicytologia w praktyce szkolnej” – koordynatorką jest Jolanta Borodzik.

Wszyscy nasi gimnazjaliści pojechali do Poznania, żeby w Centrum Kultury Zamek zobaczyć pierwszą w Polsce wystawę prac Fridy Kahlo – „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”. Inicjatorką wyjazdu jest wychowawczyni kl. 3 gimnazjum Krystyna Szrajber.

Czytaj całość

Polub nas

Kontakt

Prywatne Gimnazjum nr 33

ul. Abramowskiego 4
02-659 Warszawa - Mokotów

tel./fax.: 22 852 06 08
tel.: 22 852 31 10

pon-pt, godz. 8.00-16.00

Napisz do nas


Koordynator IB MYP:
Angelika Maj
myp maturamiedzynarodowa pl

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco

Monnet International School używa plików cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na ich przekazywanie. Więcej informacji

×